Зеленський наголосив, що Україна не довіряє Путіну / Колаж УНІАН, фото - скриншоти

Припинення вогню не можна вважати повним завершенням війни між Росією та Україною. Так само гарантією безпеки не буде обіцянка лідера РФ Володимира Путіна більше не нападати на нашу країну.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції.

Він зазначив, що США справді хочуть припинення вогню і при цьому думають, що це й стане завершенням війни. За його словами, при цьому американська влада думає, що це буде великий успіх і російський диктатор Володимир Путін не ризикне напасти знову.

Відео дня

Зеленський наголосив, що Україна хоче гарантії безпеки для своїх людей. За його словами, без гарантій для України, після припинення вогню виникає питання, а де мають бути на цей час українські військові, бо може бути ризик повторної агресії.

"Це є невизначеність. І це погано для всього світу. І від цього програють всі - ми, американці, бо чи можна бути щасливим і переможцем, якщо відбулося припинення вогню, а через рік почалася війна. Ти переможець? Ні", - зазначив президент України.

За його словами, після припинення вогню, росіяни почнуть готуватися і потім буде повторний наступ, а це дуже небезпечно для всіх.

Зеленський підкреслив, що потрібно чітко розуміти як завершиться війна, які гарантії безпеки дають нам партнери. За його словами, Україні не потрібні від Росії гарантії безпеки, бо ми їм не віримо.

"Нехай партнери вірять, то їх справа, але ми не повинні в моделі гарантій безпеки розраховувати на слово РФ. Ось це моя позиція. Вона відрізняється від партнерів", - сказав президент України.

Він наголосив, що гарантією безпеки не може бути "слово Путіна", що він не прийде знов.

"Ми не будемо цього робити", - зазначив президент.

За його словами, питання в тому, де має бути 800-тисячна українська армія після закінчення гарячої стадії війни. При цьому він додав, що має бути перехід до повністю контрактної армії, але це має відбуватися після закінчення війни.

"Якщо всі хочуть закінчення гарячої стадії війни, то ми хочемо гарантії безпеки для українців", - наголосив президент України.

Гарантії безпеки для України - важливі новини

Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила думку, чи зможуть країни ЄС надати гарантії безпеки без США. За її словами, питання безпеки Європи й НАТО вимагає спільної підтримки, тому залучення США важливе.

Крім цього, радник президента США з питань нацбезпеки Майкл Волц говорив про те, що повоєнні гарантії безпеки для України будуть "повністю на європейцях". Він додав, що США готові взяти активну участь у врегулюванні конфлікту, але далі все залежатиме від Європи.

Вас також можуть зацікавити новини: