Протягом наступних тижнів мають зʼявитися дороговкази мирного плану по Україні / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Зазвичай активна в заявах адміністрація Дональда Трампа небагатослівна щодо війни в Україні, але розпливчасті обриси мирного плану набувають форми. Протягом наступних двох тижнів можуть з'явитися важливі "дороговкази", хоча й незрозуміло, чи отримають вони підтримку в Кремлі.

Про це пише CNN. Зазначається, що 14-16 лютого відбудеться Мюнхенська безпекова конференція. На ній спецпосланець Трампа по Україні та Росії Кіт Келлог має обговорити з союзниками своє бачення миру в Україні. За чотири дні після цього, 20 лютого Келлог має відвідати Київ. 

Проте представити сам мирний план по Україні має Трамп. Схоже, зробить він це після того, як Келлог проведе консультації із союзниками. Американський президент, імовірно, намагався запустити процес останніми днями – про припинення війни він говорив з російським диктатором Володимиром Путіним. Однак подробиці не розкриваються. 

Відео дня

Також достеменно невідомо, наскільки багато речей відбувається в приватному порядку. Кремль натякає на "інтенсифікацію" дискусій, а радник президента США з національної безпеки Майкл Волц говорить про приватні зусилля.

Примітно, що план Келлога був публічним ще з квітня минулого року – він передбачає надання Україні більшої військової допомоги за умови проведення переговорів, а також припинення вогню з подальшим можливим розміщенням європейських миротворців уздовж лінії фронту. 

У ЗМІ шириться багато сценаріїв того, як можуть розвиватися події. Витоки інформації, засекречені чи ні, будуть продовжувати зʼявлятися, вважають автори матеріалу. Усі сторони намагатимуться висувати або відкидати ідеї.

"Важко не інтерпретувати заклик до виборів як спосіб змусити Зеленського повільно відійти вбік і, можливо, запропонувати підсолоджувач, щоб змусити Кремль сісти за стіл переговорів. Але багато чого може піти зовсім не так. Виборчий хаос може призвести до недосконалого або оспорюваного результату. Більш проросійські настрої можуть потрапити до виборчих бюлетенів через хакерські атаки або зловживання. Загроза корупційних розслідувань змушує багатьох чиновників турбуватися про власну долю. Саме такого безладу можна очікувати у воєнний час, і саме тому вибори можуть стати надто складним завданням", – акцентує CNN.

Ще однією перешкодою є те, чи хоче Москва миру зараз та чи хоче вона його взагалі. Росія має успіхи на полі бою – повільно, але окупаційна армія РФ просувається.  

"Російські війська, схоже, взяли місто Торецьк і незабаром можуть захопити Покровськ, що в глибині Донецької області України. Це також залишить їм відносно відкритий шлях до ключових міст – Дніпра і Запоріжжя. Незрозуміло, чому Росія прагне заморозити просування на фронті, коли Україні, за словами одного солдата на передовій, "немає що сказати з цього приводу", – йдеться у матеріалі.

Найближчими днями деякі деталі плану з досягнення миру стануть надбанням громадськості. Кожен нюанс впливає на життя мільйонів українців і диктує безпеку в Європі на десятиліття.

Завершення війни в Україні: ви могли це пропустити

Видання The Telegraph пише, що в адміністрації президента США Дональда Трампа призупинили роботу над мирним планом щодо завершення війни в Україні. Спецпредставник президента США Келлог хоче спочатку провести переговори з лідерами 31 країни-члена НАТО, аби почути думки Європи.

Начальник штабу Російського добровольчого корпусу (РДК) Олександр "Фортуна" вважає, що Росія не зважає на ціну, яку доведеться заплатити за війну проти України. На його думку, РФ готова воювати ще принаймні 10 років.

Вас також можуть зацікавити новини: