Військовий пояснив важливість демобілізації в Україні/ Колаж УНІАН, фото УНІАН, скріншот

Якби була можливість демобілізації хоча б для певних категорій бійців, - це було б показово. Про це в ефірі "Радіо Свобода" сказав Петро Кузик, позивний "Апостол", командир батальйону "Свобода" Бригади наступу "Рубіж" Національної гвардії України.

Відповідаючи на запитання щодо демобілізації та відповідного законопроєкту, Кузик зауважив, що багато військовослужбовців, які віддали війні дуже багато свого здоров’я, виснажені.

"Якби була можливість демобілізації хоча б для певних категорій бійців, - це було б показово і важливо, що можна піти відслужити і повернутися додому. Це був би такий серйозний сигнал", - сказав він.

Відео дня

Водночас Кузик зазначив, що армія має проблему з поповненням, адже "провалена мобілізаційна кампанія". "Помилково сформована думка у суспільства, що йти захищати свою країну, - це отримати смертний вирок. Там, треба чесно казати, і небезпечно, і ризики, і так далі. Але державі треба звернути увагу на це: на прикриття своїх солдатів, на збереження, не на словах, своїх солдатів. Тоді зміниться ставлення. Але це робота влади", - зауважив військовослужбовець.

Він також підкреслив, що ротація забезпечує життєздатність і боєздатність підрозділу. Адже за стандартами НАТО, додав Кузик, боєць на лінії розмежування "може проводити не більше 30-ти днів". "Далі він вже працює в некондиціях, далі підвищується ризик його життю", - сказав він.

Так, підкреслив "Апостол", потрібне "категорично, вже терміново, без усіляких затягувань, розуміння, що підрозділи, які реально валяться на лінії зіткнення, - вони мають право на відпочинок, вони мають право на короткі терміни злагодження і все, що з цим пов’язано".

На запитання, які глобальні наслідки будуть, якщо ближчим часом влада не ухвалить рішення щодо демобілізації або ж якесь альтернативне, Кузик висловив думку, що "не знайдуть рішення, бо у них немає цього рішення".

"Проблема задавлена і проблема затягнута. Щоб було рішення цієї проблеми, активно діяти треба було мінімум рік або роки тому назад", - сказав він.

Демобілізація в Україні - що відомо

Як повідомляв УНІАН, раніше Федір Веніславський, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки висловив думку, що у найближчій перспективі немає підстав очікувати на закон, який би передбачав масове звільнення з військової служби військовослужбовців.

Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявляв, що проєкт закону практично розроблений і готовий до виходу і передачі до Верховної Ради. При цьому зазначив, що саму демобілізацію провести на сьогодні неможливо через нехватку резервів.

Вас також можуть зацікавити новини: