У понеділок, 20 січня, в день інавгурації обраного президента США Дональда Трампа існують ризики масованого ракетного удару Росії по Україні, але вони є невеликими. Про це в ефірі Громадського радио сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України Іван Тимочко.
Він пояснив, що після ударів ЗСУ по нафтовому комбінату в Енгельсі, який виготовляв паливо для бомбардувальників Ту-160 та складу боєприпасів на аеродромі "Енгельс-2" окупанти не можуть на повну потужність використовувати ракетні удари.
На думку Тимочка, найефективнішим способом протидії обстрілам РФ стануть удари по її нафтопереробних станціях та арсеналах, зокрема в районі Каспійського моря, звідки ворог здійснює запуски ракет, використовуючи бази для стратегічних бомбардувальників та кораблі, які є носіями ракет.
"Як би там росіяни не хотіли під Трампівську інавгурацію завдати масованих ударів відносно їхніх можливостей, вони однаково не зможуть збільшити їхню кількість. Ми переживали удари в 100 і більше ракет. Не думаю, що щось особливого вони зараз зможуть виявити. Хоча ризики є", - вважає військовий.
Водночас він закликав українців дотримуватися правил безпеки під час повітряних тривог:
"Цивільні мають бути готові. Якщо є тривога, не нехтувати нею, а ховатися. Бо не знаємо, куди ворог націлиться, на який цивільний об’єкт. Це є велика загроза".
Тимочко не погодився з думкою, що росіяни спробують "приурочити" масовану атаку по Україні до інавгурації Трампа, оскільки підготовка ракетних ударів потребує значного часу та координації, тому подібні дії плануються заздалегідь і не можуть бути здійснені спонтанно.
"Тому що треба й підготувати ракету, і паливом заправити, авіацію підготувати. І ті самі локації вибрати, шляхи проходу ракет і безпілотників у своїх системах протиповітряної оборони вибудувати. Тому це величезний комплекс заходів. Це планується заздалегідь", - резюмував експерт.
Остання масована атака РФ по Україні
Як повідомляв УНІАН, 15 січня окупанти вдарили по низці областей України. Ракетна небезпека тривала для кожної області.
Під час ракетної небезпеки вибухи пролунали у Харкові, на Львівщині, Івано-Фраківщині, Хмельниччині та Вінничині.
У кількох регіонах запроваджували аварійні відключення світла. Зокрема, електрики не було у Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.