БПЛА змінили хід війни / фото 3-тя окрема штурмова бригада

Під час активних бойових дій на фронті трапляється "дружній вогонь" по БПЛА, оскільки українським піхотинцям іноді важко одразу зорієнтуватися, чий саме дрон нависає над ними.

Про це в етері телемарафону розповів молодший сержант, військовослужбовець 79-ї окремої Таврійської десантно-штурмової бригади Олександр Соколенко (позивний "Блогер"). За його словами, бувають випадки, коли через "friendly fire" втрачаються дрони, але це просто витратний матеріал у порівнянні з людським життям: 

"Піхота - це титани. Просидіть, будь ласка, тиждень в сирій ямі, коли вас поливає дощ та міни. Звичайно, в такому стані людина може збити дрон. І це не біда. Піхотинців в нас небагато, а дрон можна купити. Раніше "дружнього вогню" було багато, зараз менше. Бо є якась взаємодія та координація".

За словами військового, росіяни мають "найпотужніший РЕБ у світі". Українським захисникам поки вдається обходити систему радіоелектронної боротьби РФ, але робити це дедалі важче. На його думку, наразі в цій сфері не вистачає досліджень та новинок - окупанти "душать" нові засоби та копіюють технології, які використовують ЗСУ.

Відео дня

Боєць ЗСУ додав, що в період, коли у нас з’явилися нова технологія та частоти, витрата дронів складає близько 50%. "50% долітають і вражають. Коли росіяни над своїм РЕБом попрацювали, то буває, що у нас витрата через недольоти взагалі 90%. Але це все одно дуже ефективна робота. Якщо один дрон за 400 доларів долетів, він все одно може зупинити БМП, танк", - додав боєць.

Окремо Соколенко висловив вдячність всім волонтерам та українцям, які від самого початку повірили у тему дронів та долучились до зборів:

"Я впевнений, що завдяки цьому в нас сьогодні є держава, є така лінія оброни, що ми можемо боротися. Дякую всім, що допомагають, а ми валимо нечисть".

Роль БПЛА у війні

Як пише Forbes, війна дронів на території України перетворилася у високошвидкісну гонитву технологічних озброєнь. 

Раніше командир екіпажу БПЛА "Кара небесна" 4 бригади оперативного призначення "Рубіж" Андрій Отченаш заявив про ефективну роботу російської радіоелектронної боротьби. Він пояснює це тим, що загарбники понад 40 років розвивали свої системи РЕБ

Вас також можуть зацікавити новини: