Поява недорогого російського безпілотника "Гербера" (Gerbera) являє собою нову проблему для української системи протиповітряної оборони (ППО), пише Forbes.
"Доступність і простота БПЛА "Гербера" роблять його ефективною приманкою для авіаударів. Крім того, при нейтралізації українськими системами ППО він не тільки виснажує ключові військові ресурси України, а й надає Росії розвіддані", - ідеться в публікації.
Вказується, що ці безпілотники Росія почала використовувати з середини липня. Його низька вартість і простота дозволяють РФ виробляти ці безпілотники у великих кількостях.
"Хоча точна кількість використовуваних безпілотників "Гербера" залишається незрозумілою, їхнє введення значно збільшило обсяг безпілотників, що запускаються Росією... Справжня цінність дронів "Гербера" полягає в ролі приманки, яка відволікає кінетичні системи ППО... Ці системи змушені розставляти пріоритети щодо того, які загрози слід усунути. У результаті система може вразити дрон "Гербера" замість більш руйнівного Shahed-136", - пише журнал.
У виданні констатували, що дрони "Гербера" ще більше навантажують і без того обмежені ресурси ППО України:
"Багато з систем ППО, разом з їхніми боєприпасами, було поставлено в рамках іноземної військової допомоги. Оскільки майбутнє такої допомоги невизначене, Україна ризикує виснажити свої засоби ППО".
Також у Forbes зазначили, що історія безпілотника "Гербера" проводить паралелі з Другою світовою війною, коли Радянський Союз розгорнув недорогі фанерні літаки разом з більш досконалими винищувачами для боротьби з німецькими Люфтваффе:
"Аналогічним чином безпілотник Gerbera демонструє принцип виснаження за рахунок простоти та об'єму. Попри свої технологічні обмеження, цей новий російський безпілотник досягає своїх цілей, виснажуючи ресурси ППО України і збираючи цінні розвіддані".
Російський безпілотник "Гербера" - що про нього відомо
Як зазначається у статті, БПЛА "Гербера" трохи менший за іранський Shahed-136. Корпус безпілотника виготовлений із полістиролу та фанери.
Дрон оснащений комерційно доступною електронікою і компонентами, які зазвичай зустрічаються в інших російських військових системах.
За деякими оцінками, "Гербера" коштує вдесятеро дешевше за Shahed-136.