Ябчанка розповів, які саме роботизовані комплекси використовують "Вовки Да Вінчі" / фото із соцмереж Олександра Ябчанки

Безпілотні системи - це майбутні воїни на полі бою і рано чи пізно вони замінять там людину. Таку думку висловив військовослужбовець Олександр Ябчанка, який очолює Службу роботизованих систем батальйону "Вовки Да Вінчі.

"І це стосується всіх безпілотних систем - і в повітрі, й у воді, і на землі. Не треба бути великим футуристом, щоб це добре бачити. Власне, над цим ми зараз і працюємо. Важливо те, які функції мають виконувати наземні роботи. По-перше, це логістика. По-друге - евакуація. Потім уже - мінування-розмінування, спостереження і вогневе ураження", - сказав він у інтерв'ю Новинарні.

За його словами, на сьогодні захисники вже отримали логістику й евакуацію.

Відео дня

"Тобто це вже звична для нас робота, яку ми успішно виконуємо. А от у мінуванні-розмінуванні - поки що робимо перші кроки. Щодо вогневого ураження, то можна сказати, що частково ми вже воюємо наземними роботизованими комплексами. Ну, і спостереження - ця функція, звичайно, стосується насамперед літальних дронів, але і в нас вона теж працює", - розповів Ябчанка.

Також він дав пояснення щодо функції вогневого ураження, зауваживши:

"На платформи кріпляться різні кулемети. Якщо на хлопський розум, то функція вогневого ураження, перш за все, дає змогу відстрілюватися пораненим, які евакуюються з поля бою. Таким чином, основна задача наземних роботизованих комплексів, і це наша філософія, - захист бійця. За ці останні пекельні місяці, особливо в Красногорівці, наші кулемети знищили декілька важливих цілей, при тім самі залишилися не ушкодженими".

Військовий стверджує, що з пілотів наземних роботизованих комплексів у них наразі немає жодної втрати.

"Були легкі поранення, контузії, але всі живі і всі в строю. Для мене як для командира це найважливіше. Так, ми настріляли купу всього, але головне - збереження особового складу. І станом на сьогодні - без втрат", - додав захисник.

Він розповів, які саме роботизовані комплекси використовують "Вовки Да Вінчі":

"Найперше - це "ШаБля". Вона вже інтегрована з платформою "Рись". Ще використовуємо комплекс "Вепр". Це гусенична платформа, яка гарно себе зарекомендувала. Ще одна класна платформа - "Терміт". На неї планують встановити гранатомет, турель під МК 19, чого ми дуже чекаємо".

Війна в Україні - використання дронів

Війна безпілотників в Україні дуже швидко змінюється і розвивається. Наприклад, якщо раніше, на домінування російської артилерії, Україна відповіла дешевими FPV-дронамі, то тепер вони є самостійною силою, що використовується у величезних масштабах. Цього року Україна виробить 2 мільйони одиниць FPV-дронів, пише The Economist. Повідомляється, що на фронті частіше почали використовуватися безпілотники зі штучним інтелектом, які обходять засоби РЕБ.

Вас також можуть зацікавити новини: