
Україна не могла би інформувати громадян про запуск і загрозу від російських балістичних ракет без розвідувальних даних з США. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на брифінгу, відповідаючи на питання УНІАН про те, яким чином міжнародні партнери можуть допомогти Україні заздалегідь виявляти російські пускові установки балістики, аби знищувати їх і унеможливлювати удари по цивільним містам.
Голова держави зазначив, що міжнародні партнери надають Україні інформацію про "виходи" російської балістики.
"Тобто, ми розуміємо напрямок і розуміємо, що є виходи балістичних ракет", - сказав Зеленський.
Він зазначив, що працює розвідка і є багато допомоги.
"Чому реально всі нервували, коли був ризик довгої заморозки обміну або передачі розвідданих американською стороною? - Тому що американська сторона допомагає нам з тим, щоб ми сказали нашим людям про балістику. Я кажу вам відверто", - наголосив Зеленський.
Президент підкреслив, що Україна самостійно не бачить виходів російської балістики, але із цим допомагають партнери.
"Нас цікавить саме цей напрям. І саме цей напрям те, чого у нас немає", - додав президент.
Він підкреслив, що міжнародні партнери, таким чином, допомагають цивільним в Україні. Це є питанням захисту для держави. Бо чим ближче до фронту, тим менший час летітиме балістика.
"І тому, таких випадків як Кривий Ріг було би більше, набагато більше без цих розвідданих. Все ж таки, багато балістики збивається завдяки різним системам, передовсім "Петріотам". І тому, коли ми говоримо про обмежену кількість ракет - у нас зараз усе нормально. Але, коли ми знаємо, що може бути ризик обмеження ракет і обмеження цих розвідданих - це найбільший ризик для наших людей. І ми не зможемо їм сказати, що летить балістика. Ми не будемо її бачити", - відзначив Зеленський.
Наскільки важлива для України військова допомога від США - думка експерта
Раніше військовий експерт Сергій Грабський заявив, що для України дуже важливі зенітні ракетні комплекси Patriot та ракети до них, а також бронетанкова техніка, яку постачають США. За його словами, є два основні напрямки, які є для України критичними, й перший - це протиповітряна оборона.
Також Грабський визнав, що може настати певний період, коли ЗСУ буде складніше відбивати штурми російських окупантів без відповідної допомоги США.