![Через постійні обстріли Росії все складніше виготовляти ту кількість палива, яка була раніше / фото ua.depositphotos.com Через постійні обстріли Росії все складніше виготовляти ту кількість палива, яка була раніше / фото ua.depositphotos.com](https://images.unian.net/photos/2024_12/1734192212-1247.jpg?r=526806)
За минулий місяць завдяки українським безпілотникам та ракетним ударам по російських нафтопереробних заводах, резервуарах та трубопровідних насосних станціях, у найважливішій галузі російської промисловості почався справжній хаос, адже було тимчасово знижено виробництво нафтопродуктів в РФ на десяту частину, пише Forbes.
"Цей місяць може бути гіршим для росіян, оскільки все більше і краще українське озброєння атакує ще частіше. У вівторок ввечері українські безпілотники пролетіли відстань щонайменше 450 миль (понад 720 кілометрів - УНІАН), щоб завдати удару по нафтопереробному заводу "Роснефти" в Саратові на півдні Росії", - підкреслили у матеріалі.
На одному з відео після української атаки можна побачити, як над об'єктом високо здіймається полум'я.
"Українські санкції щодо Саратовського нафтопереробного заводу є безпілотними і незворотними", - зазначили в Силах безпілотних систем, новому підрозділі української армії, що займається розробкою безпілотних літальних апаратів.
У Forbes наголосили, що Саратовський завод переробляє близько 7 млн тонн нафти на рік. Це понад 2% нафтопереробних потужностей Росії, які розподілені між 30 великими заводами.
"Звісно, нафтопереробні заводи можна відремонтувати. Але не тоді, коли вони продовжують вибухати", - підкреслили у виданні.
У Forbes нагадали, що минулого місяця українські військові вже завдавали ударів по нафтових об'єктах у Саратові. Водночас 7 лютого БпЛА влучили у нафтоперекачувальну станцію в Ростові та нафтопереробний завод у Волгограді. А до цього, 5 лютого, внаслідок української атаки було уражено нафтобазу у Краснодарському краї.
"Невпинний темп українських ударів ускладнює ремонтні роботи і виснажує ресурси, необхідні російським компаніям для збільшення видобутку та експорту нафти для досягнення державних цілей. Роснефть, найбільший виробник нафти в Росії, оголосила, що може відмовитися від планів модернізації", - зауважили у матеріалі.
У Forbes додали, що росіяни намагаються запобігти атакам. За даними Frontelligence Insight, РФ посилила маскування і захисні заходи на деяких своїх базах та паливних складах.
"Але російська протиповітряна оборона розтягнута. Нафтова промисловість розкидана по всій території Росії і, як пояснив генерал-лейтенант армії США у відставці Марк Гертлінг, "ви не можете захищати скрізь"", - підсумували у виданні.
Українські атаки по російських об'єктах - останні новини
Як писав УНІАН, вночі 11 лютого дрони масовано атакували Саратовську область РФ, внаслідок чого було пошкоджено нафтопереробний завод, а також аеродром. У Центрі протидії дезінформації наголосили, що завод відіграє важливу роль у забезпеченні російських окупатів паливом.
Також повідомлялось, що на Кубані після прильоту дронів загорівся НПЗ. За інформацією місцевих пабліків, було атаковано нафтобазу ТОВ "Албашнефть", внаслідок чого спалахнула масштабна пожежа.