![Україна ударами по території РФ намагається знизити військовий потенціал ворога, а також завдати шкоди його економіці / фото - 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка Україна ударами по території РФ намагається знизити військовий потенціал ворога, а також завдати шкоди його економіці / фото - 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка](https://images.unian.net/photos/2025_01/1737890464-4050.jpg?r=966625)
Україна почала частіше завдавати ударів безпілотниками дальнього радіусу дії по території Росії. Головними цілями є нафтові об'єкти, на яких заправляються бойові літаки, кораблі та військова техніка, а також нафтопереробні заводи, що забезпечують роботу економіки Москви, повідомляє Sky News з посиланням на джерело в українській розвідці.
Зазначається, що інтенсивність атак по нафтових об'єктах РФ різко збільшилася в грудні. Удари безпілотниками тривали протягом усього січня і не припиняються досі.
"Якщо ця нафта не потрапила в зону бойових дій, це безумовно успішна операція, і ми продовжуватимемо завдавати ударів", - сказало джерело.
За його словами, Україна значно збільшила виробництво безпілотників, що дозволило частіше здійснювати атаки по території Росії. Також було збільшено точність і дальність польоту дронів.
Інше джерело в західних службах безпеки розповіло журналістам, що удари по території РФ також спрямовані на зниження здатності Кремля експортувати нафту, посилення впливу санкцій проти російської енергетики та збільшення вартості ведення війни проти України для глави РФ Володимира Путіна.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив у коментарі для видання, що "сила - єдиний спосіб примусити Росію до миру".
"Саме тому Україна продовжуватиме нарощувати удари по російських військових об'єктах - складах, заводах і аеродромах", - сказав він.
У виданні проаналізували удари України по території РФ і з'ясували, що можливості українських безпілотників значно збільшилися. Вони можуть вражати цілі на сотні кілометрів углиб російської території, незважаючи на протиповітряну оборону.
Аналітик Центру досліджень енергетики та чистого повітря Айзек Леві поділився з журналістами, що Україні вдалося домогтися зростання цін на пальне в Росії і негативно вплинути на збройні сили країни.
"Російському авіаційному сектору важко дістати достатню кількість нафтопродуктів, які використовуються для польотів бомбардувальників, що скидають ракети на Україну, так що це створює проблему для російських військових", - запевнив він.
Проте старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Клей Сейгл упевнений, що поки що загальний ефект таких ударів на економіку Москви є незначним.
"Українські безпілотні системи мають дуже великий радіус дії, а також дуже вражаючу точність наведення. Однак їм не вистачає вибухівки військового класу, яка могла б завдати реальної шкоди нафтопереробним установкам", - підкреслив він.
Удари по території Росії - важливі новини
Раніше УНІАН повідомляв, що в ніч на 11 лютого Сили оборони України вдарили одночасно по двох взаємопов'язаних об'єктах - Саратовському НПЗ та аеродрому в Енгельсі. Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук розповів, що такі удари наносять для зменшення ворожого наступального потенціалу та придушення російського військово-економічного потенціалу.
Крім того, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко заявив, що останнім часом Україна вразила понад 20 із 30 найбільших нафтопереробних заводів (НПЗ) на території Росії. За його словами, Росіянам не вистачає засобів ППО, щоб прикрити свої об'єкти.