Україна вийшла на той рівень, коли можна стверджувати, що справді було завдано масштабного удару по військово-промислових спроможностях РФ. Про це заявив військовий експерт Defense Express Іван Киричевський в ефірі Еспресо.
"Палало прекрасно, що тут ще можна додати. Привертає увагу те, що, по-перше, було використано все-таки ті самі ATACMS на оперативно-тактичну глибину, тому що зазвичай чомусь ці ракети називають ракетами великої дальності, але це ракети малої дальності. Однак якось так цікаво вийшло, що для цих ракет знайшлися цілі не тільки на полі бою, але й у глибині території Російської Федерації. Зокрема, ті підприємства, які залучені до виробництва як мінімум артилерійських боєприпасів - це по-перше", - зауважив він.
За його словами, атака вночі 14 січня показує цікавий прецедент, а саме коли для обмеження авіації противника можна бити не суто по ній, а по паливній інфраструктурі.
"По-друге, те, що було повторно завдано удар, наприклад, в районі аеродрому Енгельс по нафтобазі "Кристал" і по нафтопереробному заводу. Це свідчить про те, що росіяни, можливо, не відмовилися від плану завдати масований удар стратегічною авіацією по нашій території. Такий успішний удар створює певний такий цікавий прецедент, тобто коли можна бити не безпосередньо по аеродромній інфраструктурі, а по, скажімо так, інфраструктурі паливного забезпечення", - прокоментував Киричевський.
Експерт зауважив, що суть полягає в тому, якщо літаки цілі, укриття неушкоджені, проте паливо для літаків немає, то сенс їхнього використання зникає.
"Важливими є удари по різних об'єктах хімічної промисловості, які виготовляють, зокрема, корпуси під безпілотники", - додав аналітик.
Він вважає, що також важливо такими атаками обмежувати виробництво ворожої електроніки, а не тільки накладати санкції на постачання до Росії західної.
Експерт додав, що також, за деякою інформацією, було уражено завод російської електроніки "Кремній Ел".
"Чомусь у нас ЗМІ пишуть тільки про те, що на російських ракетах стоїть західна електроніка, але не пишуть про те, що на російських ракетах стоїть і російська електроніка. Тому важливо не тільки перекривати канали зовнішніх постачань, але і, скажімо, бити по внутрішньому виробництву росіян і по хімічній промисловості, і по електронній промисловості. Тому лишається тільки оптимістично узагальнити, щоб палало гарно, але треба ще більше, тому що, як можемо зрозуміти, об'єм військово-промислового комплексу Росії дуже величезний. Добре, що ми нарешті вийшли на той рівень, коли можна говорити, що справді було завдано масштабного удару по військово-промислових спроможностях ворога", - підсумував Киричевський.
Удари ЗСУ по цілях РФ 14 січня - що відомо
Як писав УНІАН, в ніч проти 14 січня дрони ЗСУ вдарили по аеродрому "Енгельс". Відомо, що на цьому аеродромі базуються літаки Ту-95МС та Ту-160 22-ї важкої бомбардувальної авіадивізії.
Також повідомлялось, що ЗСУ атакували стратегічний хімзавод РФ у Брянській області. У Силах безпілотних систем розповіли, що завод виробляє порох, вибухівку та компоненти для ракетного палива, зокрема боєприпаси для ствольної артилерії, РСЗВ, авіації, крилатих авіаційних ракет "Х-59", озброєння ТОС-1 "Тосочка" та системи дистанційного мінування "Земледелие".
Водночас у Генштабі розкрили нові деталі удару ЗСУ по цілях у Росії в ніч проти 14 січня. За словами військових, масований удар по військових цілях було здійснено у Саратовській, Брянській, Тульській областях і в республіці Татарстан.