З казарм втекли «кілька десятків» українських солдатів, каже французький чиновник /GeneralStaff.ua

Із французьких казарм втекли "кілька десятків" українських солдатів, які проходили навчання в рамках престижного партнерського проєкту, оголошеного президентом Емманюелем Макроном у червні 2024 року. Про це розповів французький військовий чиновник виданню The Times.

Зазначається, що чиновник наголосив: це число "дуже незначне" у порівнянні з 2300 військовослужбовцями з бригади, яких навчили у Франції.

Чиновник додав, що дезертирство у Франції не є злочином, мовляв, якщо хтось втік, французький прокурор не мав повноважень арештовувати цю особу. І право, "надане українській владі на французькій землі, є лише дисциплінарним правом", зауважив він.

Відео дня

Видання пише, що 155-та механізована бригада, яка проходила навчання у Франції, навчена за стандартами НАТО і мала бути оснащена найновішою західною зброєю, включаючи французькі 155-мм гаубиці Caesar і танки Leopard.

"Проте бригада страждає від нестачі обладнання та публічних звинувачень у некомпетентному керівництві, що призвело до повідомлень про масове дезертирство. Державне бюро розслідувань України розпочало кримінальне провадження за підозрою в дезертирстві та зловживанні службовим становищем", - пише The Times.

Також видання наголосило на проблемі дезертирства загалом для українських Збройних сил за останній рік. Згідно з останніми даними Генпрокуратури, у період з січня по листопад 2024 року за фактами дезертирства та залишення військової частини було порушено 72 тис. кримінальних справ - це вже втричі більше, ніж у 2023-му – 24 тис., і значно більше, ніж у 2022 році, коли було 9 тис. справ.

Водночас, стверджується, і в Росії є проблеми дезертирства, але "російська влада офіційно не розголошує кількість дезертирів". Проте "повідомлення про масові заколоти вказують на те, що вони стикаються з подібними проблемами". Видання наводить дані розслідування незалежних російських ЗМІ, відповідно до яких понад 1000 солдатів 20-ї гвардійської мотострілецької дивізії залишили свій пост у Волгограді.

Скандал зі 155-ю механізованою бригадою: останні новини

Як розповідав раніше УНІАН, оснащена "Леопардами" 155-а бригада "посипалася", не діставшись фронту. Вона мала підсилити війська у Покровську, на який націлилися росіяни. Номінально в штаті бригади мало би бути понад 5800 військовослужбовців, що зробило б її однією з найбільших у ЗСУ. Але, за даними ЗМІ, близько 1700 військовослужбовців самовільно залишили бригаду, коли протягом 9 місяців вона проходила підготовку в Україні, Польщі та Франції. 

Згодом з'явилася реакція командувача Сухопутними військами Михайла Драпатого, який сказав, що "низка фактів мала місце". На його думку, від "впливу командуванням залежить успіх особового складу". Генерал додав, що наразі ведеться робота над поліпшенням командування.

Думку, як розв'язати проблему СЗЧ у бригаді, висловив військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп. Зокрема, він припустив, що скандал у 155 бригаді відображає серйозні проблеми з мобілізаційними заходами та комплектуванням в українській армії.  

Вас також можуть зацікавити новини: