В'єтнам дуже популярний серед туристів / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.comт

Через понад 50 років з часів домінації В'єтнамської війни в заголовках новин, деякі люди можуть і досі згадувати бої, що відбулися на висоті "Гамбургер", у Хюе, долині Я-Дранг і на військовій базі Кхешані, - з репортажів, фільмів і підручників історії. Тепер же ці місця приваблюють сотні тисяч мандрівників.

Для тисяч американців і в'єтнамців ці місця стали останніми для їхніх родичів. Сьогодні ж поля битв В'єтнаму слугують місцями паломництва для ветеранів з обох боків і туристів, які прагнуть отримати власне уявлення про війну, пише The Independent.

"Коли я був тут раніше, це була зона бойових дій", - згадує ветеран армії США Пол Хезелтон, прогулюючись зі своєю дружиною територією Музею військових злочинів у Хошиміні, відомому як Сайгон, коли він служив тут. Ця поїздка напередодні його 80-річчя стала для нього першою з часів служби у В'єтнамі.

Відео дня

Війна В'єтнаму зі США тривала майже 20 років - з листопада 1955 року по квітень 1975 року - і забрала життя понад 58 тисяч американців і багаторазово більшу кількість в'єтнамців. Цього року виповнюється 50 років від дня падіння Сайгона під ударами північно-в'єтнамських і партизанських військ В'єтконгу, а також 30 років від дня відновлення дипломатичних відносин між США і В'єтнамом.

Після пандемії коронавірусу туризм у В'єтнамі відновився швидкими темпами і став критично важливим двигуном зростання країни, найшвидшого в регіоні, забезпечуючи близько одного з дев'яти робочих місць. У 2024 році В'єтнам відвідали понад 17,5 мільйона іноземних туристів, майже досягнувши рекорду 2019 року в 18 мільйонів.

На що дивляться туристи у В'єтнамі

Музей воєнних злочинів, приміром, приваблює близько 500 тисяч відвідувачів на рік, дві третини з яких - іноземці. Його експозиції зосереджені на американських воєнних злочинах і звірствах, як-от різанина в Сонгмі та руйнівні наслідки дії дефоліанту "Агент Оранж", що широко використовувався під час війни.

Серед інших пам'ятних місць у колишній столиці Південного В'єтнаму є палац незалежності президента Південного В'єтнаму, куди 1975 року увірвалися північно-в'єтнамські танки, та готель "Рекс", де США проводили пресбрифінги, що дістали прізвисько The Five O'Clock Follies ("П'ятигодинні дурниці") через брак достовірної інформації.

На північній околиці міста розташовані тунелі Ку Чи - підземний лабіринт, який використовували бійці В'єтконгу для укриття від американської авіації та патрулів. Сьогодні вони приваблюють близько 1,5 мільйона осіб на рік. Відвідувачі можуть повзати вузькими проходами і стріляти зі зброї часів минулої війни.

Про які ще популярні туристичні локації відомо

Згадується також колишня демілітаризована зона в провінції Куангчі, що розділяла Північ і Південь, яка була місцем найзапекліших боїв війни. Їй вдалося залучити понад 3 мільйони відвідувачів 2024 року.

На північному боці демілітаризованої зони розташований тунельний комплекс Вінь Мок, де мирні жителі ховалися від бомб, які скидали США для переривання поставок Північному В'єтнаму. Тунелі, меморіал і невеликий музей на кордоні доступні для одноденної поїздки з Хюе. Зазвичай тур також включає зупинку на колишній бойовій базі Кхе Сан, місці запеклого бою 1968 року, де обидві сторони заявили про свою перемогу.

Крім того, сьогодні в Кхе Сані є невеликий музей і кілька укріплень, що збереглися, а також танки, гелікоптери та інша техніка, залишена американськими військами після їхнього виведення.

На захід від Хюе, що став ареною масштабного бою під час Тетського наступу 1968 року, недалеко від кордону з Лаосом, розташована раніше згадувана висота "Гамбургер" - місце одного з найбільших боїв 1969 року.

Близько 500 км на південний захід, біля кордону з Камбоджею, розташована долина Йа-Дранг - місце першого великого бою між американськими і північнов'єтнамськими військами 1965 року.

Інші новини туризму

Раніше УНІАН повідомляв, що Японія першою у світі надрукувала залізничну станцію на 3D-принтері. Нова станція, зовні схожа на садовий сарай, розташована в сільській місцевості Аріда, на південь від Осаки. Її зібрали за принципом конструктора з надрукованих на заводі бетонних елементів протягом однієї ночі.

Крім того, в Барселоні вирішили створити спеціальну селфі-зону біля популярної пам'ятки. Намагаючись зняти себе, як вони виїжджають на ескалаторі зі станції метро на тлі Сагради, туристи створювали загрозу безпеці для себе та оточуючих.

Вас також можуть зацікавити новини: