Мальта також увійшла до списку країн, у яких туристам не раді / фото Михайло Ганницький

Популярні місця відпочинку по всій Європі запроваджують антитуристичні обмеження в боротьбі за поліпшення життя своїх розгніваних місцевих жителів.

Річ у тім, що дедалі більше популярних місць відпочинку втомлюються від натовпів туристів, які прибувають до їхніх міст і на острови, пише Express.

Ось 10 популярних місць відпочинку, які ввели або планують ввести обмеження для туристів перед літнім сезоном.

Відео дня

Іспанія

У Барселоні діє до 2028 року заборона на здачу квартир в оренду туристам.

У січні влада Малаги запровадила трирічну заборону на реєстрацію нових об'єктів оренди для відпочинку в 43 районах, включно з Ель-Ехідо і Ла-Мерсед. До того ж рік тому місто збільшило туристичний податок до 6,75 євро за ніч для гостей, які проживають у п'ятизіркових готелях.

Італія

Венеція ввела жорсткі нові заходи на сезон 2025 року. Починаючи з цієї весни з одноденних туристів стягуватимуть плату в розмірі 5 євро, а круїзним лайнерам і туристичним групам понад 25 осіб заборонено в'їзд в історичний центр.

Тим часом Портофіно стягує штрафи до 242 фунтів стерлінгів з туристів, що призводить до заторів у популярних місцях для селфі. Рим також запровадив суворі заходи щодо обмеження доступу до фонтану Треві.

Греція

Серед найбільш постраждалих - культові острови Санторіні та Міконос, які запропонували правила щодо обмеження кількості круїзних лайнерів.

На островах також стягуватиметься плата в розмірі 20 євро в пікові сезони. В Афінах Акрополь має щоденний ліміт відвідувачів у 20 тис. осіб, з різним часом входу, щоб контролювати натовпи і не допустити пошкодження об'єкта.

Португалія

Приголомшливе португальське місто Сінтра є одним із найкращих прикладів надмірного туризму. Місцеві жителі страждають від інтенсивного руху і неповажних туристів, які унеможливлюють звичайне повсякденне життя.

Це призвело до антитуристичних протестів і закликів до стійких методів туризму. Також вони виступили проти будівництва нового готелю в в історичному центрі міста.

Амстердам, Нідерланди

Рік тому було заборонено будівництво нових готелів, щоб контролювати кількість туристів. Також у місті встановлено обмеження в 20 млн туристів, які зупиняються на ніч. Були введені обмеження на оренду житла через Airbnb, круїзні лайнери будуть повністю заборонені до 2035 року, а влада зобов'язала закрити численні будинки розпусти і кав'ярні.

Франція

Париж ухвалив заходи щодо припинення незаконної короткострокової оренди та штрафи до 3000 євро за їх недотримання.

На острові Іль-де-Бреа в липні минулого року було запроваджено літню туристичну квоту, що обмежує кількість відвідувачів з 8:30 ранку до 2:30 дня до 4700 осіб на день.

Хорватія

Дубровник і Спліт ввели штрафи за "неналежну" поведінку туристів, наприклад, розпивання спиртних напоїв у громадських місцях. Дубровник також ввів обмеження на прибуття круїзних лайнерів. Тепер за день у місто можуть прибувати тільки два з 8000 пасажирів на борту.

Влада міста Хвар на однойменному острові також запровадила суворі обмеження на рівень шуму протягом усього літа, жорсткіші за загальнонаціональні закони, що суттєво вплинуло на нічне життя.

Австрія

Гальштат обмежив кількість туристичних автобусів і автомобілів. Був навіть зведений тимчасовий "антиселфі"-паркан, хоча пізніше його прибрали через негативну реакцію.

У Відні запровадили суворі правила щодо короткострокової оренди, включно з обмеженнями на кількість днів, протягом яких нерухомість можна здавати в оренду на рік. Тепер домовласникам дозволено здавати квартири максимум на 90 днів на рік.

Мальта

Інфраструктура Мальти насилу справляється з напливом туристів, особливо в піковий сезон, що призводить до проблем з утилізацією відходів, нестачею води і заторами на дорогах. Як і в інших місцях, значна кількість об'єктів оренди житла для відпочинку працює нелегально, що ще більше посилює тиск на житло і ресурси.

Чехія

Країна вживає жорстких заходів у боротьбі з надмірним туризмом, включно із забороною організованих походів пабами, більш суворими правилами короткострокової оренди і навіть обмеженням кількості відвідувачів у певних районах.

У жовтні минулого року стало відомо, що питні тури, організовані туристичними компаніями, будуть заборонені з 22:00 до 6:00.

Інші новини туризму

Раніше УНІАН.Туризм повідомляв, що названо найкращі острови Африки, здатні здивувати туристів.

Також раніше було названо грецький острів для ідеального відпочинку без туристів. Цей маленький острів розташований лише за кілька хвилин їзди на поромі від Міконоса, але, незважаючи на свою красу, він не приймає натовпів туристів.

Вас також можуть зацікавити новини: