Мальдіви – одне з найкращих місць у світі для дайвінгу / колаж УНІАН, фото REUTERS, ua.depositphotos.com

Дайвінг (або ж scuba diving) є одним із найпопулярніших серед туристів екстремальних видів спорту. Любителі попірнати з аквалангом занурюються під воду заради гострих відчуттів або щоб помилуватися підводним життям – від унікальної флори та фауни до моторошних затонулих об'єктів.

Експертка з подорожей з Австралії Сара Рід у своєму матеріалі для найбільшого у світі туристичного видавництва Lonely Planet назвала найкращі місця на планеті для тих, хто хоче навчитися пірнати під воду з аквалангом.

"Щоб побачити деякі з найкращих у світі коралових рифів і морських мешканців, вам потрібно зануритися у відкриту воду з аквалангом. Але спочатку вам потрібно отримати сертифікат дайвера. Завдяки поєднанню ідилічних умов і авторитетних шкіл дайвінгу, що пропонують кваліфікації PADI або SSI, ми звузили коло найкращих місць у світі для вашого першого досвіду занурення у відкритій воді", – зазначила вона.

Відео дня

10 найкращих місць у світі, щоб навчитися дайвінгу

1. Гілі Траванган, острови Гілі, Індонезія – тутешні теплі, чисті води є домівкою для більш ніж 3500 морських видів, включно з рифовими акулами, черепахами, карликовими морськими кониками і барвистими коралами. Конкуренція між переважно європейськими операторами дайвінгу дає змогу контролювати вартість навчання на цьому жвавому маленькому острові, який також чудово підходить для сноркелінгу. Дайвінг на Гілі Травангані доступний цілий рік, хоча багато мандрівників уникають сезону дощів з листопада по квітень.

2. Байрон-Бей, Новий Південний Уельс, Австралія – всього за 2,5 км від берега знаходиться Джуліан-Рокс, одне з найкращих місць для дайвінгу в Австралії. Подібно до мініатюрних Галапагосів, змішання тропічних течій і прохолодніших вод навколо цієї вулканічної скелі привертає безліч морських мешканців, включно з черепахами, скатами, кількома видами акул і понад тисячею видів риб. Це модне містечко для серфінгістів більш доступне для бюджетних мандрівників, ніж Великий Бар'єрний риф, пропонуючи конкурентоспроможні ціни за навчання. Дайвінг тут також доступний цілий рік – влітку сюди припливають леопардові акули і манти, більш прохолодні зимові води приваблюють сірих акул-няньок, які перебувають під загрозою зникнення, а горбатих китів зазвичай можна побачити з травня по вересень.

3. Ко Тао, Таїланд – місцевий центр підводного плавання є одним із небагатьох місць на землі, де під час курсу дайвінгу можна побачити китових акул (з березня по квітень), а також тропічних риб, рифових акул, скатів і барракуд. Хоча дайвінг тут доступний цілий рік, найкраща видимість буде з липня по вересень. При цьому деякі центри зачиняються в сезон дощів з листопада по грудень.

4. Дахаб, Червоне море, Єгипет – дайвери тут можуть помилуватися приголомшливими кораловими екосистемами буквально за кілька кроків від пляжу, занурюючись у воду прямо з берега. Цей менш хаотичний варіант головного дайвінг-центру Єгипту Шарм-ель-Шейха, розташований за 90 км на південь і закритий упродовж багатьох років через загрози безпеці, знову повернувся. Завдяки цілорічній видимості в 30 метрів, Червоне море ідеально підходить для новачків. Дайвінг тут доступний цілий рік, але більшості мандрівників зручніше уникати палючої спеки з травня по вересень.

5. Утіла, острови затоки, Гондурас – рай для любителів пішого туризму Утіла має доступ до південного краю приголомшливої системи Мезоамериканського бар'єрного рифу. Хоча надмірний вилов риби вплинув на щільність морського життя навколо Утіли, новачки, як правило, цього не помічають. Дайвінг тут доступний цілий рік, але краще їхати з березня по квітень або з вересня по грудень, щоб побачити китових акул.

6. Кайє Колкер, Беліз – заповідна система Белізького бар'єрного рифу, що поступається тільки Великому Бар'єрному рифу в Австралії, розташована менш ніж за милю від Кайє Колкер. Тут можна побачити все: від витончених морських віял до величних коралових садів. Проте знамениту Велику блакитну діру Белізу краще залишити досвідченим дайверам. Вартість курсів на цьому ідилічному, тихому узбережжі одна з найвищих у Центральній Америці, але воно того варте. Дайвінг тут доступний цілий рік, але найсприятливіші умови будуть у травні, тоді як у сезон дощів з грудня по квітень море може бути неспокійним.

7. Санта-Крус, Галапагоські острови, Еквадор – розташований на стику трьох океанських течій, архіпелаг Галапагос пропонує воістину унікальний досвід дайвінгу. Тут не так багато коралів, але акули-молоти, морські леви, черепахи, морські ігуани, скати і багато інших морських мешканців це з лишком компенсують. Через сильні течії і холодну воду дайвінг на Галапагосах може бути складним, але місцеві дайвінг-клуби проводять навчальні курси в найспокійніших місцях. Дайвінг, як правило, доступний тут цілий рік, але з січня по травень буде найкраща погода.

8. Порт-Віла, Ефате, Вануату – ця місцевість може похвалитися легкодоступними затонулими кораблями і чудовими кораловими рифами. Порт-Віла ідеально підходить для дайверів-початківців з обмеженнями за часом, адже багато місцевих шкіл пропонують коротші курси у відкритій воді. При цьому тут доступні безліч курортних готелів, більшість з яких мають власне спорядження для занурення. Дайвінг у регіоні доступний цілий рік, але кількість відвідувачів збільшується з квітня по жовтень, коли вода особливо спокійна і прозора.

9. Острів Малапаскуа, Філіппіни – ці острови, розташовані в центрі світового "коралового трикутника", вважаються місцем найбільшої концентрації морського життя на планеті, де мешкає 5000 видів молюсків і равликів. Більшість дайверів вирушають на острів Малапаскуа заради знаменитого занурення з акулами-лисицями. Дайвінг тут доступний цілий рік, але сухий сезон з листопада по червень пропонує найтеплішу воду і найкращу видимість.

10. Атол Північний Мале, Мальдіви – найбільш вивчений регіон Мальдівів рясніє чудовими місцями для дайвінгу. Корали тут залишаються здоровими, незважаючи на повсюдне знебарвлення, а серед найвідоміших місць для занурення – Банановий риф, Куда Хаа і Манта-Пойнт. Оскільки більшість місцевих курортів пропонують хороші курси дайвінгу, вибір одного з них, найімовірніше, визначатиметься вашим бюджетом. Дайвінг тут можливий цілий рік, але найкращі умови переважають з листопада по квітень, коли море спокійне, а океанські течії приваблюють мант.

Як повідомляв УНІАН, раніше британська туристична компанія eShores розповіла про менш відомі острови Таїланду, якими можна замінити переповнений туристами Пхукет.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.