Подоружуючи парою, можна трохи зекономити на житлі / ілюстративне фото ua.depositphotos.com

Бюджетні подорожі навколо світу цілком можливі, але зрештою отримані враження є важливішими за фінансову економію. Такого висновку дійшла жінка, яка здійснила 17-місячну мандрівку навколо планети разом зі своїм партнером. Висновками вона поділилася із виданням Business Insider

Пара кілька років накопичувала гроші на мандрівку. План полягав у тому, аби під час подорожі в середньому втрачати не більше 50 доларів на день на людину. Тобто 1500 доларів на місяць. 

Спочатку їм вдавалося триматися в межах бюджету. Перші два місяці вони провели в Перу, де жінка витратила 1370,29 доларів у липні та 1179 доларів у серпні. Як пізніше з’ясувалося, саме Перу була найдешевшою країною з-поміж усіх, які пара відвідала протягом 17-місячної мандрівки.

Відео дня

Економія пояснювалася не лише низькими місцевими цінами на їжу та житло. Пара навмисне обирала дешеві автобусні рейси замість швидких дорогих, самостійно готувала собі їжу та ігнорувала дорогі екскурсії.

В Еквадорі витрати становили вже в середньому 45,60 доларів на день, а в Колумбії жінка вийшла за межі бюджету, витрачаючи в середньому по 57 доларів на день.  

"Досліджуючи Центральну Америку, я не надто перевищувала свій місячний бюджет у 1500 доларів. Одного місяця я витратила 1646 доларів, а іншого – 1888 доларів. Мої щоденні витрати були нижче 50 доларів в Сальвадорі (38,70 доларів) і Коста-Ріці (33,09 доларів)", – розповіла жінка.

В подальшому триматися в межах бюджету вже не вдавалося. Жінка витрачала по 58 доларів на день у Гондурасі, по 53 долари у Нікарагуа, 62 – у Гватемалі. Потім був переліт до Азії, і начебто бюджетний В’єтнам теж обходився у 54 долари на день.

"Озираючись назад, я думаю, що я могла би залишитися в межах бюджету в тих місцях, якби я старалася більше або реорганізувала свій маршрут", – каже вона, згадуючи зокрема деякі надто дорогі розваги чи надто дороге житло за можливості орендувати дешевше приміщення.

Але деякі країни справді здивували жінку тим, наскільки вони виявилися дорогими. Наприклад, Мексика та сусідня держава Беліз обійшлися мандрівниці у 3076,75 доларів за місяць. Хоча і там свою роль зіграли дорогі розваги, все ж середні ціни майже на все виявилися вищими, ніж мандрівники очікували. Начебто дешева Індонезія в середньому обходилася у 110 доларів на день, хоча там були витрати на дорогі екскурсії.

Про деякі країни від початку було зрозуміло, що вони будуть дорогими для відвідування. У Сінгапурі, завдяки усім старанням, вдалося обмежити витрати 95 доларами на день. Але рекордною за витратами стала Японія. Один день перебування там коштував у середньому 122 долара, або майже 3300 доларів за неповний місяць.

"Так довго подорожувати було неймовірно, і це було б неможливо без мого бюджету. Щоденні та місячні цілі щодо витрат допомогли мені контролювати свої витрати. Озираючись назад, я могла би змінити свій маршрут, щоб проводити більше часу в країнах, де я витратила менше, але зрештою я ні про що не шкодую. Насправді, моя порада полягає в тому, щоб витрачати гроші на розважальні заходи (в розумних межах) — я ніколи не забуду, як побачила диких орангутангів в Індонезії або навчилася готувати суші в Японії. Гроші можна заробити ще, але спогади залишаються назавжди", – резюмує жінка.

Інші розповіді мандрівників

Як писав УНІАН, батьки-мандрівники поділилися секретами комфортного відпочинку з дітьми. Поїздка на відпочинок із дітьми може бути комфортною, якщо їх до цього правильно підготувати, кажуть вони.

Також ми наводили розповідь досвідченої мандрівниці, яка вважає зиму найкращим часом для відвідування Греції.

Вас також можуть зацікавити новини: