Багато туристів уже засвоїли, що відпустку краще бронювати заздалегідь, якщо хочеться заощадити, особливо якщо йдеться про пікові сезони і топові напрямки. Однак це далеко не єдиний спосіб, який може здешевити відпочинок.
Експерти Which? Travel назвали вісім дієвих способів заощадити на відпочинку у 2025 році.
1. Бронюйте літні рейси щонайменше за два місяці наперед
У наші дні очікування останньої хвилини для бронювання рідко окупається. Згідно з недавнім дослідженням Skyscanner, найкращі ціни можна отримати між двома і шістьма місяцями до вильоту. Після цього ціни на більшість напрямків, як правило, різко зростають. Також експерти радять заздалегідь вибрати напрямки, які вас цікавлять, а після цього регулярно перевіряти динаміку цін на них (головне, не проґавити момент для вигідної покупки).
2. Купуйте квитки на поїзди до прибуття на станцію
У багатьох європейських країнах ціни на залізничні квитки при замовленні заздалегідь онлайн набагато дешевші, ніж при купівлі на вокзалі безпосередньо перед виїздом. Крім того, у пікові періоди зручних квитків просто може вже не бути навіть за кілька днів до рейсу.
3. Підпишіться на програми лояльності готелів
Це актуально для тих, хто часто подорожує і зупиняється в готелях однієї й тієї ж мережі.
4. Купіть річну туристичну страховку заздалегідь
Також актуально для тих, хто їздить у відпустку або подорожує по роботі кілька разів на рік. Крім того, що так вигідніше, ще й не доведеться щоразу думати про те, щоб купувати страховку.
5. Забронюйте парковку в аеропорту заздалегідь
Для тих, хто їде в аеропорт на власному авто і планує залишати його там до повернення з поїздки, буде не зайвим замовити цю послугу заздалегідь – у деяких випадках оплата на місці може бути вищою.
6. Заздалегідь продумайте свій багаж
Бронювання додаткового багажу в останню хвилину може серйозно збільшити загальну вартість ваших рейсів. І навіть коли ви додаєте багаж під час оформлення замовлення, це часто може призвести до різкого зростання ціни на так звані "дешеві рейси". Позбавтеся від цих дратівливих додаткових витрат, інвестувавши в хорошу ручну поклажу і упакувавши речі з розумом. Переконайтеся, що ви знаєте точні розміри, які дозволяє ваша авіакомпанія – деякі з них менш щедрі, ніж інші.
7. Накопичуйте повітряні милі, користуйтеся дисконтами
Багато авіаперевізників пропонують всілякі дисконтні програми для постійних клієнтів – від накопичення миль до членських програм. Тим, хто подорожує регулярно, така інвестиція може суттєво здешевити рейси.
8. Перевірте заходи в місці призначення та уникайте цих дат
Коли в тому чи іншому місті проводиться якийсь масштабний фестиваль або спортивна подія, це приваблює туди величезні натовпи. З одного боку, це створює переповненість на вулицях і брак вільних місць у готелях, з іншого боку, істотно підвищує вартість деяких туристичних послуг.
Як повідомляв УНІАН, раніше експерти впливового журналу про туризм і розваги Time Out назвали 14 найдешевших міст Європи для відвідування у 2025 році.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Експерт із подорожей поділився маловідомими секретами бюджетного відпочинку на свята
- Експерти поділилися геніальним лайфхаком, як вмістити в ручну поклажу побільше речей
- Жінка 17 місяців подорожувала світом, витрачаючи 50 доларів на день: що пішло не так
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.