Авіапасажири із застудою ризикують отримати баротравму вуха / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Будь-який авіапереліт має певний несприятливий вплив на організм людини. Якщо ж пасажир вирушає в подорож не зовсім здоровим, це може ще більше посилити проблему.

Зокрема, пілот колумбійської авіакомпанії Avianca Хаймес Гарсія на своїй сторінці в TikTok, за якою стежать майже 158 тисяч підписників, попередив про потенційну шкоду для здоров'я для пасажирів, які сідають на борт літака із застудою.

"Хворим на грип не слід літати літаком, оскільки через сухе повітря та інфекцію можна отримати баротравму, а також подразнення дихальних шляхів", – зазначив він.

Відео дня

Капітан Гарсія пояснив, що євстахієві труби, що з'єднують порожнину носа і середнє вухо, можуть запалитися під час нежитю, що, зі свого боку, може призвести до сильного болю у вухах під час авіаперельоту.

Тим часом, раніше експерти WebMD охарактеризували баротравму вуха, також відому як airplane ear, як засмічене, іноді болюче відчуття у вухах, що виникає при швидкій зміні тиску повітря. Особливо болісно це може бути для немовлят і маленьких дітей, оскільки їхні вуха ще не повністю розвинені.

Основні симптоми баротравми вуха:

  • Відчуття закладеності у вухах
  • Притуплений слух, тому що барабанна перетинка не може вібрувати і видавати звук так, як повинна
  • Біль у вухах

Експерти видання також пояснили, що звук "клацання" у вухах після відчуття згаданих вище симптомів є ознакою того, що євстахієві труби пасажира відкриті. Якщо вони залишаються заблокованими, середнє вухо людини може наповнитися прозорою рідиною, щоб спробувати врівноважити тиск. У цьому разі можуть виникнути серйозніші симптоми, включно із запамороченням, розривом барабанної перетинки або навіть втратою слуху.

Водночас у WebMD заспокоюють, що більшість людей не отримують баротравму вуха. Однак проблеми можуть виникнути в тих, хто опиниться в групі ризику – якщо їхня євстахієва труба не відкривається нормально. Серед причин для цього – закладений ніс, застуда або інша інфекція, алергія, індивідуальна форма і розмір вушного каналу, тютюновий дим або інші подразники, а також гормональні зміни, такі як вагітність.

Слабкі симптоми баротравми вуха зазвичай тривають кілька хвилин – і в цьому разі пасажири цілком можуть допомогти собі самостійно: пожувавши жуйку або льодяники, а також вживаючи достатню кількість води під час польоту. Якщо ж симптоми тривають довше, людині може знадобитися звернутися до лікаря для лікування інфекції або іншої проблеми.

Як повідомляв УНІАН, раніше туристів попередили про продукти, які краще не їсти в літаку, оскільки це може призвести до проблем зі здоров'ям.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей та дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.