Багато експертів стверджують, що січень є найкращим часом для вигідного планування своєї наступної відпустки.
На їхню думку, після насичених різдвяних свят люди подорожують менше, уникаючи сильних витрат та відновлюючись після фінансових втрат у грудні. Таке падіння попиту спонукає авіакомпанії та туристичні агенції знижувати ціни та пропонувати знижки, щоб заповнити порожні місця та номери в готелях, одночасно стимулювавши бронювання на літо.
Утім, експерти Which? Travel попереджають, що надто сильно покладаючись на січневі знижки, туристи також ризикують припуститися деяких поширених помилок і переплатити зайвого.
Шість найпоширеніших помилок під час планування відпустки у період січневих розпродажів:
1. Вірити в ціну під час розпродажу. Експерти Which? Travel встановили, що далеко не завжди "знижкова ціна", якою туристичні чи транспортні компанії намагаються заманити довірливих клієнтів, насправді такою є.
"Ця цинічна цінова практика не тільки засмучує і розчаровує споживачів, а й може підвищити продажі для роздрібних торговців. Це відомо як принцип "прихильності та послідовності": споживачі набагато більш схильні купувати – навіть за вищою ціною – якщо вони вже вклали час і зусилля в покупку", – пояснюють аналітики.
У тому разі, якщо ви не отримуєте обіцяну знижку, експерти радять взагалі відмовитися від покупки.
2. Думати, що квитки у певних авіакомпаній завжди дешевші. Заведено вважати, що в тих самих Ryanair або Wizz Air ціни на квитки завжди нижчі, проте експерти все ж таки радять туристам перед тим, як здійснювати купівлю, перевірити цінові пропозиції і від інших авіакомпаній, що виконують рейси за аналогічними маршрутами, наприклад, у локальних авіаперевізників.
Крім того, варто враховувати всі додаткові складові ціни квитка, адже особливість лоукостерів полягає в тому, що за все доводиться доплачувати – від вибору місця і багажу до харчування. Тому перш ніж зробити покупку таких бюджетних квитків, варто прорахувати, яким буде фінальний тариф з урахуванням усіх доплат.
А часом, можливо, дешевше буде поїхати альтернативним видом транспорту – поїздом, автобусом або на поромі.
3. Бронювати готель із комп'ютера. Уже неодноразово було доведено, що такі популярні сервіси з бронювання житла, як Booking.com, Expedia або Hotels.com, нерідко пропонують знижки тим клієнтам, які шукають житло через смартфон.
При цьому експерти все ж радять перед бронюванням порівнювати ціну на житло, яке вас цікавить, через комп'ютер на різних сервісах, а також більш детально вивчати пропозицію на великому екрані, щоб нічого не упустити.
4. Ігнорувати пакетні тури. Багато туристів вважають за краще самостійно бронювати всі складові відпустки, оскільки так нібито вигідніше. І в деяких випадках це дійсно так, передусім у Європі. Однак пляжний або екзотичний відпочинок найчастіше більш вигідно купувати саме через туроператорів, оскільки завдяки великій кількості клієнтів і вибору пропозицій вони можуть запропонувати вигіднішу ціну.
У тому разі, якщо ви все одно не довіряєте ціні від туроператорів, можна попередньо провести розрахунки, скільки б коштував подібний відпочинок, якби ви бронювали його самостійно.
5. Обирати ненадійного перевізника. Ціни у деяких транспортних компаній можуть бути привабливішими, але який у цьому сенс, якщо вони часто скасовують рейси або затримуються в дорозі, тим самим зриваючи ваші плани і завдаючи вам фінансових збитків.
Наприклад, аналітики Which? Travel встановили, що такі авіакомпанії, як KLM і British Airways, частіше за інших скасовували рейси восени 2024 року.
6. Піддатися впливу фейкових відгуків. Експерти попереджають, що далеко не завжди варто довіряти захопленим п'ятизірковим відгукам під час планування поїздки. Минулого року Tripadvisor заблокував рекордні 2 мільйони відгуків, що вводять в оману, причому чотири з п'яти, як стверджує сервіс, були недопущені на сайт. Проте значна кількість фейкових відгуків все ж просочується через мережу.
Щоб не попастися на обман, аналітики радять звертати увагу на тих, хто публікує надто хороший відгук – якщо людина не публікувала жодних інших відгуків, це може бути тривожним дзвіночком. Одночасний потік хвалебних відгуків також викликає підозри, як і схожий текст (оскільки шахраям часто дають шаблон для наслідування).
Як повідомляв УНІАН, раніше туристам назвали золоті правила бюджетної подорожі.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Краще поквапитися: туристам розповіли, наскільки заздалегідь варто бронювати відпустку на 2025 рік
- Експерт із подорожей поділився маловідомими секретами бюджетного відпочинку на свята
- Експерти поділилися геніальним лайфхаком, як вмістити в ручну поклажу побільше речей
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.