Багато туристів страждають від головного болю в подорожах / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Кожен авіапереліт так чи інакше впливає на організм людини, і один із найвідчутніших наслідків – головні болі, які можуть тривати від кількох годин до кількох днів.

Утім, опитані виданням Condé Nast Traveler лікарі-неврологи запевняють, що уникнути мігрені під час подорожі літаком можна за допомогою кількох простих ритуалів.

"Стрес від подорожі, зміна атмосферного тиску, зміна погоди, порушення сну і підвищена стимуляція від звуку і світла можуть стати тригерами мігрені", – пояснює Дхарті Дуа, доктор медицини, невролог у Медичному центрі Векснера при Університеті штату Огайо (OSU).

Відео дня

Виберіть правильне місце

Люди, які страждають на мігрені, як правило, надчутливі до заколисування, яке може спровокувати напад головного болю. Ось чому важливо вибрати в машині або в літаку місце, яке зазвичай не викликає у вас нудоти або запаморочення, рекомендує Кевін Вебер, доктор медицини, невролог у медичному центрі OSU Wexner.

Політ також може викликати у деяких людей нудоту, особливо під час несподіваної турбулентності. Якщо у вас є можливість вибрати місце перед вильотом, доктор Дуа пропонує вибрати місце біля крил, де зазвичай не так хитко. Якщо ви не можете вибрати ці місця, прийміть профілактичні безрецептурні ліки від захитування перед зльотом.

Вживайте алкоголь з розумом

Будь то на борту круїзного лайнера або на суші в шикарному міському барі, може виникнути спокуса випити кілька келихів, щоб налаштуватися на відпустку. Але випивка і цукор, якого багато в коктейлях, можуть викликати у вас спрагу, а зневоднення є поширеним тригером мігрені. Щоб запобігти головному болю, спричиненому алкоголем, розумно або повністю утриматися, або уникати напоїв, що можуть спричинити проблеми, включно з солодкими коктейлями і червоним вином. Такі сорти, як Мерло і Шираз, виробляються шляхом ферментації винограду і його шкірки, яка містить велику кількість флавоноїдів і гістамінів. Ці сполуки порушують здатність організму метаболізувати алкоголь і розширювати кровоносні судини, що може спричинити головний біль, який провокує мігрень, пояснює Рена Сухдео Сінгх, докторка медицини, неврологиня в Медичному центрі Мерілендського університету в Істоні. Біле вино, з іншого боку, зазвичай легше для організму. Оскільки шкірка винограду видаляється до процесу ферментації, у ньому менше сполук, які можуть викликати мігрень.

І що б ви не вирішили випити, завжди розумно поєднувати це зі склянкою води і потягувати її протягом дня, щоб уникнути зневоднення.

"Деякі мандрівники можуть спробувати уникати рідини, щоб їм не довелося зупиняти поїздку або користуватися незнайомою вбиральнею", – каже доктор Сінгх. Але найкраще попередити потенційний головний біль, випиваючи щонайменше вісім склянок води на день, каже вона.

Підтримуйте свій звичайний режим сну

Подорожі не завжди сприяють гарному нічному відпочинку. Можливо, ранній підйом, щоб встигнути на поїзд або літак, порушує ваш сон, або перебування в новому часовому поясі змушує вас почуватися виснаженими. Яка б не була причина, дослідження показують, що зміна режиму сну, неважливо більше чи менше ви спите, може збільшити ймовірність нападу мігрені. Але дещо все ж можна з цим зробити.

Якщо ви летите в новий часовий пояс, Емад Естемалік, доктор медицини, невролог із клініки Клівленда, рекомендує адаптуватися якомога швидше. Наприклад, якщо ви летите пізно ввечері або вночі та приземляєтеся в пункті призначення вранці, вам слід віддати пріоритет сну в літаку. Таким чином, коли ви приземлитеся, ви зможете налаштувати свій біологічний годинник на новий графік. Беруші, зручна подушка для шиї та маска для очей допоможуть вам задрімати, якщо зазвичай вам це не вдається. Однак, якщо ви знаєте, що не можете добре спати в літаках, незважаючи ні на що, подумайте про те, щоб гарненько виспатися у власному ліжку вдень перед польотом.

Після прибуття в пункт призначення доктор Сінгх рекомендує спати щонайменше шість-вісім годин поспіль щоночі, особливо якщо це те, що ви зазвичай робите вдома. Якщо вам важко добре спати, поки ви у від'їзді, подумайте про те, щоб прийняти мелатонін, зайнятися медитацією перед сном або навіть потішити себе масажем, каже вона.

Приймайте ліки від мігрені профілактично

Через зміни барометричного тиску перельоти нерідко спричиняють мігрені, каже доктор Естемалік. Ось чому він закликає своїх пацієнтів приймати ліки від мігрені прямо перед польотом.

Та ж профілактична порада може бути застосована і до тих, хто вирушає у високогірне місце. "Багатьом людям доведеться щось приймати, якщо вони збираються кататися на лижах у горах на великій висоті", – пояснює він.

Спробуйте розслабитися

Близько 70 відсотків людей, які страждають на мігрень, кажуть, що стрес є їхнім головним тригером. Хоча ви можете готуватися до спокійної поїздки, дістатися до неї може бути дуже складно. Ось чому доктор Сінгх пропонує знайти способи зняти стрес під час подорожі, наприклад, зробити легку розтяжку, глибоко подихати або послухати щось заспокійливе.

Крім того, доктор Естемалік радить вживати не більше 200 міліграмів кофеїну (близько двох чашок кави без кофеїну) у дні подорожей. Цей напій у великих кількостях може подовжити відчуття стресу і, своєю чергою, викликати потенційну мігрень.

Як повідомляв УНІАН, раніше лікарі розповіли, як залишатися здоровим, подорожуючи в холодний сезон.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.