
У соцмережі X (колишній Twitter) один із користувачів виявив кумедний баг у роботі Google. Досить вбити в пошук випадковий набір слів із додаванням слова "значення", і система AI Overviews на базі нейромережі Gemini видає абсолютно вигадані пояснення та історії приказок.
Автор знахідки поділився прикладом: запит про "ослячу парасольку" привів до пояснення, нібито це ірландський сленг, що означає категоричну відмову.
Інші користувачі підхопили флешмоб. Наприклад, "жаби вилізли" Google описав як поширену фразу про тихонь, які раптово почали активно проявляти себе. А вираз "не у кожної комахи є іпотека" було інтерпретовано як жартівливе нагадування про те, що проблеми іноді надумані.
Серед інших відкриттів - "ніколи не їж жука на узбіччі", нібито популярний мережевий вислів про невдоволення владою, і "почуття можна поранити, але риби все пам'ятають", де Google раптом вирішив, що риби пам'ятають образи довше за людей.
Мем "Emergency frog situation" теж отримав апгрейд: Gemini запевнила, що "дві сухі жаби - це ситуація", що означає незручний момент між двома людьми.

Або ось ще: на запит про значення "немає лута без бобра" система впевнено заявила, що це усталений ігровий сленг, аналог прислів'я "без праці не витягнеш і рибку зі ставка".
На відміну від Google, інші ШІ, як-от Grok від Ілона Маска, у подібних випадках діють обережніше і повідомляють, що вираз не є загальновживаним.
Раніше ми розповідали, що "хрещений батько ШІ" оцінив шанси захоплення людства штучним інтелектом. Джеффрі Хінтон заявив, що розвиток штучного інтелекту викликає занепокоєння, як і те, як до цього ставляться світові компанії.