Швидкість домашнього інтернету може здаватися замалою, навіть якщо ви налаштували дорогий тариф і прибрали роутер від холодильника та інших небажаних "сусідів". Перш ніж оновлювати обладнання або телефонувати оператору, варто скористатися домашніми способами поліпшити з'єднання.
Далеко не всі власники сучасних роутерів знають, що однією з причин поганої швидкості з'єднання може бути висока завантаженість використовуваного каналу зв'язку. Ця ситуація часто виникає в багатоквартирних будинках, де працює велика кількість роутерів.
Як збільшити швидкість Wi-Fi у будинку
Усе, що від нас вимагається – визначити один із порожніх каналів і переключитися на нього. Для цього:
- Відкрийте налаштування роутера, зайшовши на особисту спеціальну адресу в браузері (192.168.0.1 або 192.168.1.1);
Перейдіть у вкладку "Бездротовий режим", змініть номер каналу на 10, 11 або 12.
Збережіть зміни і перезавантажте роутер.
Сам роутер варто перемістити або не ставити роутер біля вікон і дверей, оскільки в цих місцях сигнал може стикатися з великою кількістю перешкод від сусідських девайсів, що негативно позначиться на якості вашого з'єднання.
Чому рекомендується змінювати канали саме на 10, 11 або 12? Річ у тім, що більшість сусідів за замовчуванням використовують канали з першого по дев'ятий, у зв'язку з цим їхні сигнали часто перетинаються. Наше завдання – уникнути таких "перетинів" або звести їх до мінімуму.
У сучасних роутерах зазвичай передбачена функція автоматичного вибору оптимального каналу, але в старих моделях її може не бути.
Для перевірки завантаженості каналів можна скористатися програмами на кшталт Wi-Fi Analyzer – її можна завантажити безкоштовно з магазину Windows Після встановлення відкрийте додаток і перейдіть у меню "Аналіз". Там ви побачите список усіх під'єднаних роутерів і їхні канали.
Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, як за 2 хвилини очистити динамік телефону. Якщо виконувати таке чищення хоча б раз на місяць, візит до сервісного центру вам не загрожує.
Також ділилися способами швидко зарядити смартфон у період відключення світла, не "угробивши" при цьому батарею.