Перестаньте закривати фонові додатки на вашому смартфоні / фото Samsung

Багато людей звикли вручну закривати невикористовувані додатки на смартфоні. Особливо часто цим грішать власники Андроїда, тому що в пристроях під цією ОС є окрема кнопка для закриття всіх програм. В iOS такої функції немає, проте користувачі все одно старанно виконують нескінченний "ритуал".

Як стверджують фахівці, це "не більше ніж брехня, в якій ми всі живемо". Закриття фонових додатків не збільшить ні швидкість роботи смартфона, ні допоможе акумулятору прожити довго від одного заряду. І ось чому.

Чи потрібно закривати додатки у фоні

Закриття фонових додатків нічого не дає з однієї простої причини. Ці додатки насправді не "запущені".

Відео дня

Ще у 2016 році старший віце-президент Apple з розробки ПЗ Крейг Федерігі розповів, що примусове завершення фонових додатків не впливає на час автономної роботи. З технічного погляду більшість фонових застосунків фактично "заморожені", і ваша система просто відображає їхні скріншоти для краси. Те ж саме можна сказати і про Android.

Чому шкідливо закривати додатки без необхідності

Ба більше, закриття фонових додатків навпаки може навіть підвищити витрату енергії. Завершення роботи додатка і подальший його запуск вимагають більше ресурсів, ніж відновлення його з призупиненого стану у вашому "фоновому режимі".

Розробник також зазначив, що закриття фонових додатків жодним чином не покращує продуктивність вашого девайса. Операційні системи, такі як iOS, автоматично керують оперативною пам'яттю, забезпечуючи максимальну ефективність. І втручання користувачів в цей процес не дають жодної користі.

З погляду конфіденційності, примусове закриття застосунків також неефективне. Застосунки, як і раніше, можуть збирати ваші дані, навіть якщо вони закриті.

Таким чином, цей ритуал марний. Власники iOS просто витрачають час, намагаючись закрити кожну програму, а Android-юзери, хоч і роблять це швидше, не отримують жодної вигоди. Тож залиште цю звичку у 2024 році та користуйтеся своїм гаджетом правильно.

Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав про Telegram-очищення, яке звільнить місце і прискорить месенджер. Так само можна вчинити з WhatsApp, TikTok та іншими додатками, які відрізняються ненажерливістю.

Також розповідали, як безкоштовно прискорити комп'ютер на Windows 11 без глибоких технічних знань. Ці кроки підійдуть і користувачам Windows 10, для яких невелике збільшення продуктивності може мати значення.

Вас також можуть зацікавити новини: