При тривалому користуванні смартфоном (та й загалом любим мобільним пристроєм) у динамік гарантовано потрапляє пил та інші маленькі смітинки, що може помітно погіршити якість звуку.
У зв'язку з цим окрему увагу потрібно приділяти не тільки чищенню дисплея і роз'єму для зарядки, а й динамікам. Розповідаємо, як швидко і легко почистити динамік смартфона без походу в сервісний центр.
Як почистити динамік на телефоні за допомогою звуку
Для профілактики спробуйте скористатися спеціальними програмами для очищення динаміка. Звучить непереконливо, але безкоштовна утиліта з App Store або Google Play справді може поліпшити якість динаміка. Подібні програми унікальні тим, що створюють повторюваний сигнал з певною частотою, який допомагає відокремити і видалити дрібне сміття.
Програми можна знайти за тегом speaker cleaner або схожими запитами. Наприклад, ось:
Незалежно від того, який застосунок вви виберете, всі вони мають простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, з яким легко розібратися без інструкції.
Важливо розуміти, що ефективність подібних програм залежить від ступеня забруднення і стану динаміка. Вони не гарантують повного усунення всіх проблем з акустикою, але дуже часто дійсно здатні поліпшити ситуацію, особливо на ранніх стадіях забруднення.
Як почистити динамік на телефоні в домашніх умовах
Якщо додатки не справляються, перейдіть до ручного чищення. Візьміть пластикову або дерев'яну зубочистку, ватяну паличку або м'яку зубну щітку. Акуратно пройдіться інструментом по решітці динаміка, намагаючись не пошкодити її. За бажання можна використовувати ганчірочку, змочену спиртом, але тільки трохи.
Також можна скористатися балончиком зі стисненим повітрям, щоб видути пил із динаміка. Однак пам'ятайте, що тиск повітря може утрамбувати сміття ще глибше, тому дійте обережно.
Щоб уникнути серйозних забруднень, візьміть за правило хоча б раз на місяць брати до рук ватяну паличку й проводити профілактичне чищення динаміка – і тоді візит до сервісного центру вам не загрожує.
Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, чому важливо хоча б 2-3 рази на місяць перезавантажувати смартфон. Ця, здавалося б, проста і нічим не примітна процедура дає змогу розв'язати багато проблем, пов'язаних із роботою вашого гаджета.
Також ділилися способами швидко зарядити смартфон у період вимкнення світла, не "угробивши" при цьому батарею.