У невеличких та неверифікованих магазинах, які пропонують продукцію Xiaomi дешевше, нерідко можна зустріти пристрої, призначені для китайського ринку.
Переважно такі пристрої отримують оновлення із затримкою, не завжди підтримують глобальну прошивку і можуть не працювати з "гуглівськими" сервісами. Втім, найсерйознішою проблемою залишається повна відсутність гарантійної підтримки.
Розповідаємо, як уникнути подібних ситуацій і не втратити гроші, намагаючись швидше або дешевше придбати чергову новинку повз офіційні канали.
Як дізнатися, який у мене телефон Xiaomi
Кожен оригінальний смартфон Xiaomi має унікальний серійний номер та IMEIs (International Mobile Equipment Identity). Його можна знайти на коробці, під знімним акумулятором або набравши на телефоні *#06#.
- Якщо пристрою немає під рукою або він не вмикається, серійний номер можна знайти на оригінальному пакуванні продукту, у квитанції або рахунку-фактурі на купівлю.
Китайська фірма активно бореться з нелегальними постачальниками, тому створила спеціальний веб-сайт, де кожен може перевірити регіон свого девайса. Або здійснити перевірку пристрою ще до його купівлі.
Зайдіть на сайт Xiaomi в розділ перевірки автентичності, введіть IMEI девайса та підтвердьте капчу.
Після цього на екрані відразу з'явиться інфо про модель і регіон, для якого призначений пристрій. Якщо дані збігаються з очікуваними, ви побачите зелену галочку, що підтверджує справжність інформації.
Якщо Xiaomi призначений для китайського ринку, замість зеленої галочки висвітиться червоний хрест. Це означає, що купувати такий пристрій не рекомендується.
Тим більше, що напередодні з'явилася інформація, що Xiaomi заборонила перепрошивати телефони, куплені в Китаї, на глобальну версію. Тепер тільки користувачі з китайськими акаунтами можуть розблокувати апарат, куплений у Китаї. Тоді як апарати, призначені для світового ринку, як і раніше, можна розблокувати за допомогою глобального облікового запису Xiaomi.
Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, що таке "режим польоту" в смартфонах і чому він потрібен вам частіше, ніж ви думаєте.
Також розповідали, яких звичок варто позбутися вже сьогодні, щоб телефон прослужив якомога довше.