Альтернатива Starlink: ЄС створить власну супутникову систему для інтернет-зв'язку

Європейський Союз інвестує 10,6 млрд євро в систему супутників, які забезпечать зашифрований глобальний інтернет-зв'язок.

Як повідомляє Bloomberg, Європа прагне створити власну альтернативу Starlink Ілона Маска, що має понад 6 тисяч супутників і обслуговує клієнтів у близько 100 країнах. 

Європейський Союз підписав контракти про початок роботи над багатоорбітальною мережею з 290 супутників IRIS2, яка має бути повністю введена в експлуатацію до 2030 року. Вона може служити європейським урядам і військовим, а також приватним клієнтам. 

Відео дня

ЄС занепокоєний тим, що може стати залежним від приватної компанії після того, як військові по всьому світу виявили інтерес до Starlink. План здійснюватиметься через державно-приватне партнерство. 

Зазначається, що Євросоюз інвестує 6 млрд євро, компанії виділяють 4,1 млрд євро, а Європейське космічне агентство надасть 550 млн євро. Контракт триватиме 12 років, і частина інвестицій ЄС буде залежати від схвалення країн-членів блоку.

Новий комісар ЄС з питань оборони і космосу Андрюс Кубілюс привітав підписання угоди як "великий крок уперед" для безпеки і оборони блоку, заявивши, що Європа перебуває під загрозою в багатьох відношеннях, в тому числі через глушіння Росією навігаційних сигналів.

"Під час війни ми не можемо дозволити собі втратити зв'язок", - зазначив він.

Використання Starlink на війні в Україні

7 грудня стало відомо, що компанія Ілона Маска SpaceX уклала з Пентагоном контракт, за яким розширюється доступ України до більш захищеної версії Starlink. Вона має назву Starshield.

У жовтні голова МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що термінали Starlink для України фінансує виключно Польща, а не Ілон Маск чи хтось інший.

Вас також можуть зацікавити новини: