До складу нового корпусу увійдуть бойові бригади, що стали легендарними ще під час АТО/ООС / Колаж УНІАН, фото - facebook.com/uaairborne, facebook.com/UALandForces

У складі Збройних сил України створено новий 8 корпус Десантно-штурмових військ. Як повідомило командування Десантно-штурмових військ у Facebook, створення корпусу дасть змогу ефективно керувати підпорядкованими бригадами, комплектувати їх особовим складом і оперативно забезпечувати всім необхідним.

Зазначається, що ядро корпусу становлять досвідчені офіцери й сержанти, які знають, що таке війна нового типу з найжорстокішим ворогом.

До складу 8 корпусу увійшли бойові бригади, що стали легендарними ще під час АТО/ООС, так і сформовані вже після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, а саме: 

Відео дня
  • 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України;
  • 71 окрема єгерська бригада Десантно-штурмових військ ЗС України;
  • 80 окрема десантно-штурмова Галицька бригада ДШВ ЗСУ;
  • 82 окрема десантно-штурмова Буковинська бригада;
  • 95 окрема десантно-штурмова Поліська бригада ДШВ ЗСУ;
  • 148 окрема артилерійська Житомирська бригада ДШВ а також підрозділи бойового та логістичного забезпечення. 

"Чітке планування й координація, міцний кулак і концентрація на напрямку – ті принципи, за якими воюватиме 8 корпус ДШВ!", - наголосив командир корпусу, полковник Дмитро Волошин.

В Нацгвардії створили два нові корпуси - що відомо

Як повідомляв УНІАН, в квітні Національна гвардія України створила два корпуси, які очолили командир 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" полковник Денис Прокопенко (Редіс) та командир 13-ї бригади оперативного призначення НГУ "Хартія" полковник Ігор Оболєнський (Корнет). В 1-ому корпусі Нацгвардії "Азов" повідомили, що в рамках реформи управління Сил оборони, на основі 12-ої бригади спеціального призначення "Азов" було створено нове оперативно-тактичне з'єднання у складі НГУ.

Командувач Нацгвардії Олександр Півненко зазначив, що корпусна система дозволить значно покращити комунікацію між військовими та зробити армію більш ефективною. За його словами, враховано досвід війни з РФ щодо швидкого маневрування, здатності утримувати великі території, проводити контрударні дії. Він наголосив, що корпусна структура має підвищити гнучкість і стійкість військ та підрозділів НГУ зокрема, які залучені до виконання завдань на фронті.

Півненко повідомив, що армійські корпуси матимуть власні штаби, розвідувальні, артилерійські та логістичні підрозділи, що підвищить їхню самостійність у виконанні бойових завдань без необхідності постійного залучення вищого командування на таких етапах.

Вас також можуть зацікавити новини: