В Україні новобранців забезпечують всім необхідним ще у навчальних центрах.
Про це заявив старший лейтенант, заступник начальника 4 центру рекрутингу Сил територіальної оборони Збройних сил України Ігор Швайка в ефірі "Radio NV".
Він зазначив, що ті часи, коли треба було самому купувати форму, або родичам відправляти якусь їжу військовим, минули.
"Коли я переміщуюсь з одного підрозділу в інший для продовження служби, на вході одразу мене бере "під білі руки" начальник речової служби логістики, заводить до себе, уважно вивчає мій речовий атестат і абсолютно все, чого тобі не вистачає, видає. Навіть ти кажеш: "У мене це є". А він каже: "Не цікавить, я маю тобі видати, ти маєш це взяти, зберігати і у тебе, про всяк випадок, має бути ще маленький запас"", - розповів Швайка.
Він зазначив, що нещодавно проводили перевірку під час переміщення військових з частини в частину, і вона підтвердила, що кожного солдата "доукомплектовують".
"Власне у нас, в силах тероборони, людей одягають в навчальному центрі. Думаю в інших родах і видах Збройних сил так само. Але уже в перший день потрапляння в бойові частини так само, в першу чергу, ти оформляєшся по стройовій частині в підрозділі персонала і потім йдеш в логістику. І ти вдягнутий, взутий. Єдине чого не привезуть з собою, зазвичай, з навчального центру - це бронежилет і каска. Де засоби захисту, які видають безпосередньо в частині", - сказав Швайка.
Водночас він зауважив, що, можливо, комусь не подобаються звичайні штатні брюки звичайного літнього польового костюму або зимового.
"То можна піти в мілітаристські магазини та купити собі якогось модного "м-така" по 2-4 тисячі гривень за брюки. Якщо хтось хоче служити й виглядати при цьому модним, з підкресленими формами ніг. Якщо є кому показувати. То можуть брати собі модну форму. При тому що штатна в тебе теж є. В штатній ти можеш ходити і нести спокійно службу", - зазначив Швайка.
Що стосується харчового забезпечення, то тих часів "коли треба було якісь салати, нарєзки або ковбасу передавати", то їх вже немає, сказав він.
"Регулярне харчування за яким у нас, в силах територіальної оборони, є дуже великий контроль. Таким чином, якщо ти сьогодні боїшся цього, то достатньо познайомитись, прийти попробувати", - каже начальник центру рекрутингу.
Резюмуючи Швайка сказав, що те, що зараз пропонується, це повне речове забезпечення, тобто військовослужбовець буде вдягнутий, він буде нагодований, він буде десь розміщений в місці проживання - там де буде нести службу.
Крім того, зауважив він, в солдата буде грошове забезпечення.
"І це на сьогоднішній день, не вдаючись особливо в деталі, є середня заробітна плата по Києву, Київській області, порядок - 20-25 тис грн. По Мінстату ми перевіряли нещодавно, це якраз середньозважена заробітна плата по регіону", - сказав Швайка.
Найпопулярніші спеціальності у центрах рекрутингу
Як повідомляв УНІАН, у січні Міністерство оборони України повідомило, що найбільшим попитом серед військовослужбовців, які долучаються до Сил оборони через центри рекрутингу української армії, користуються вакансії, пов’язані з БПЛА, водійськими та стрілецькими напрямками. Так, станом на середину січня 2025 року, топ-7 груп спеціальностей виглядав наступним чином:
- спеціальності, пов'язані з БПЛА - 16%;
- водії - 16%;
- стрілецькі спеціальності - 15%;
- штабні посади - 9%;
- артилерія - 6%;
- бойові медики, фельдшери, медсестри, лікарі - 5%;
- зв'язок та кібербезпека - 5%.
Незадовго перед тим було оприлюднено ТОП-10 вакансій в Національній гвардії України з зарплатами.
Перше місце у топі займала посада у бригаді "Азов" оператора переносного зенітно-ракетного комплексу, заробітна плата 25 000 - 125 000 гривень.
На другому місці - методист клубу у військовій частині НГУ (вся Україна), заробітна плата 16 000 - 21 000 гривень.
У трійку також ввійшла вакансія радіотелефоніста військової частини НГУ (м. Хмельницький), заробітна плата 20 000 – 120 000 гривень.
За ними слідують посади: оператор БпЛА у бригаді "Азов" (вся Україна), заробітна плата 25 000 – 125 000 гривень, водій (B,C) у бригаді "Рубіж" (Київська обл.), заробітна плата 25 000 – 125 000 гривень.