В Україні запроваджують нову систуму оцінювання щодо груп інвалідності / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, як військовослужбовцю оформити групу інвалідності в новій системі оцінювання.

Як зазначається у повідомленні в Telegram-каналі МОЗ, кожен військовослужбовець, який отримав поранення, має право на підтримку та соціальні гарантії.

У міністерстві розповіли, як відбуватиметься процедура встановлення групи інвалідності в новій системі оцінювання повсякденного функціонування особи.

Відео дня

Так, перше - це медична допомога та документальне підтвердження. "Після отримання поранення військовослужбовець найперше потрапляє до найближчого медичного закладу для стабілізації стану", - зауважили у МОЗ.

Далі відбувається оцінювання стану. "Наступний крок - проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Голова ВЛК у разі потреби формує електронне направлення на подальше оцінювання повсякденного функціонування експертними командами", - йдеться у повідомленні.

Форми оцінювання повсякденного функціонування особи експертними командами: очний розгляд (особиста присутність у медзакладі), за місцем перебування (для тих, хто не може пересуватися), заочно (на основі документів) та дистанційно (з використанням телемедицини).

"Військовослужбовець отримає від системи сповіщення на електронну пошту про форму, час і місце оцінювання", - зауважили у МОЗ.

Наступним кроком іде рішення експертної команди. "Фахівці визначають групу інвалідності або відсоток втрати працездатності (необхідний для призначення одноразової грошової допомоги), реабілітаційні заходи та строки переоглядів", - пояснили у міністерстві.

Дані вноситимуться до електронної системи та передаватимуться до державних органів для соціальної підтримки. Рішення також надійде пацієнту на електронну пошту чи рекомендованим листом, і в кабінет лікуючого лікаря в електронній системі.

Військовослужбовець також може подати заяву на одноразову грошову допомогу, отримати іншу соціальну підтримку.

В Україні ліквідовують МСЕК - подробиці

Як повідомляв УНІАН, за останні місяці сталося декілька скандалів із затриманнями та обшуками у керівників та членів медико-соціальних експертних комісій. У них знаходили мільйонні кошти в іноземній валюті та документи, де йдеться про надання фальшивої інвалідності за хабарі.

У листопаді Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт №12178, яким передбачено реформу МСЕК. Зокрема, що з 1 січня 2025 року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з практикуючих лікарів.

19 грудня ВР ухвалила закон про ліквідацію МСЕК з 2025 року. Натомість, як зазначив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк, з 1 січня 2025 року "впроваджується створення експертних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях (сучасна система оцінювання функціонування особи)".

Вас також можуть зацікавити новини: