За словами Дикого, влітку був підйом мобілізації / колаж УНІАН, фото скриншот, 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

Влітку відзначався підйом мобілізації, але зараз мобілізаційний темп просів до рівня, як було до травня. Про це в ефірі "Новини.LIVE" сказав Євген Дикий, колишній командир взводу батальйону "Айдар", ветеран АТО.

Відповідаючи на запитання щодо мобілізації, він зазначив: "Мобілізаційний темп просів до рівня, як було до травня цього року, до прийняття цього так званого мобілізаційного закону".

За словами Дикого, влітку був підйом мобілізації.

Відео дня

"Набирали до 35 тисяч людей на місяць. Це разом: і мобілізованих, і по добровільному рекрутингу. Це насправді значно менше, ніж нам зараз було б треба. Але це було настільки краще порівняно з тим, що було до того, що з’явилася надія", - сказав ветеран.

Утім, додав він, надія швидко згасла. Дикий зазначив:

"До вересня люди розчухали, що насправді і в цьому новому законі безліч дірок. Що насправді ідея, що прийняли закон про впорядкування військового обліку, значить, завтра зроблять наступні кроки і почнуть реально мобілізовувати, - що цього насправді нема, можна не боятися. І у вересні у нас вже впало до травневих показників".

Говорячи про те, що це означає з точки зору співвідношення фронт-тил, він зауважив, що "зараз тил набирає в 1,5 рази менше людей, аніж за цей самий час втрачає фронт".

"Я не тільки про загиблих. У нас далеко не такі втрати загиблими. Але крім загиблих є поранені. Крім загиблих та поранених є ті, що захворіли. Так от, власне, наші санітарні втрати разом, наші бійці, які вибули з фронту за пораненнями та хворобами. Так от, це в 1,5 рази більше, аніж за цей самий час ми набираємо новобранців", - сказав Дикий і додав, що таким чином армія зменшується.

Він також зауважив, що не бачить потреби підсилювати мобілізацію жінок.

"Я не бачу потреби мобілізувати ні жінок, ні цих з 18 до 25 років, понижувати планку", - сказав ветеран.

За його словами, основна недомобілізована категорія - це якраз та, якої найбільше не вистачає. Дикий поснив:

"Це фізично здорові чоловіки віком 25, 28, 30, 35 років. Це якраз насправді ідеальний солдат. От не 18-річний хлопчик прямо після школи, але і не ті, хто воює зараз. А це моє покоління - 50+, часто навіть 55+".

Він додав, що старше покоління краще готове психологічно, але "тіло вже не те, воно здає просто швидко". Водночас, за його словами, в категорії 30-річних найбільше і заброньованих, і ухилянтів.

"Розмови про зниження віку і про призов жінок мали б сенс, якби в нас вже служили всі ті чоловіки, які мають служити, і їх би не вистачало", - сказав ветеран.

Дикий також висловив думку, що "нам критично необхідно півмільйона швидко, а далі - 20-30 тисяч (людей - УНІАН) щомісяця в спокійному режимі".

"І тоді ми виграємо цю війну... Бо у нас мобрезерву насправді ще на кілька років. У росіян - максимум на рік. Але якщо ми не будемо призивати, то тих, хто зараз воює, - максимум на півроку. І саме на це роблять ставку росіяни у своєму наступі", - зазначив він.

Мобілізація в Україні - останні новини

Раніше Роман Костенко, народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки зазначив, що Україні потрібно мобілізувати 500 тисяч людей, як раніше казав колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Костенко зауважив, що потрібно тримати постійний темп мобілізації.

Депутат також зазначив, що мобілізація в Україні з травня по вересень йшла стабільно, але потім з вересня пішло просідання, і хоч у жовтні й намагалися покращити ситуацію, але в цілому тенденція йде на зменшення.

Вас також можуть зацікавити новини: