В Україні може зникнути призовна мобілізація / фото ua.depositphotos.com

Багато людей в Україні не хочуть помічати війну і вважають, що вона "десь там". Про це в інтерв'ю "Зміст" заявив речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін.

"Збройні Сили України – вони міцні, "ми віримо в ЗСУ". І вони таким чином дистанціюються від ЗСУ. Тобто ЗСУ – вони міцні, вони все витримають, вони нас захистять, а ми тут поки що побудемо. І в їхньому житті лише ТЦК – це ті люди, які кажуть, що війна триває. Потрібне комплектування – те ЗСУ, яке міцне, надійне, його треба поповнити. Людям таке не подобається, коли їм кажуть, що вони також повинні бути в ЗСУ. Чоловікам це неприємно, коли їм кажуть, що ЗСУ міцні, ти в них віриш, ти молодець, можливо донатиш навіть, але ти нам потрібен. Цього, що ти робиш, цього дуже мало", – сказав Істомін.

Він також додав, що в Україні може зникнути призовна мобілізація. Але лише за умови, якщо кількість контрактників закриватиме всі потреби Сил оборони України. 

Відео дня

"Щойно добровільно на контракт почне йти більше людей, ніж потрібно Силам оборони чи хоча б достатньо – призовну мобілізацію, можливо формально й буде оголошено продовження, але якщо Сили оборони будуть комплектуватися виключно за рахунок добровільно за контрактом – призовної мобілізації не буде", – додав Істомін.

Він також сказав, що в Україні мобілізують різні верстви населення. То ж тези про те, що діти депутатів нібито не воюють – це не правда. 

"У нас багато таких людей, які мобілізуються чи йдуть за контрактом зараз, про яких ми дуже мало знаємо. Це й медійні діячі, всілякі громадські об'єднання. Кажуть, депутати не воюють, сини депутатів… Воюють! Воюють і досить таки багато й досить добре", – пояснив Істомін.

Мобілізація в Україні: що треба знати

Раніше народна депутатка Соломія Бобровська заявила, що Україна не зможе виконати мобілізаційний план на 2024 рік. Вона відзначила, що влітку Україна вийшла на виконання плану з мобілізації, однак із серпня ситуація погіршилася.

Про проблеми з мобілізацією, які розпочалися восени, повідомив і народний депутат Руслан Горбенко. Він відзначив, що у випадку, якщо війна продовжуватиметься ще 2-3 роки, то Україні потрібно мобілізувати по 150 тисяч людей на рік. 

Вас також можуть зацікавити новини: