Коли військовослужбовець самовільно залишає частину, він підставляє свого побратима, якому доводиться брати на себе й обов’язки того, хто пішов. Про це в ефірі "Радіо Свобода" сказав Віталій Литвин, капітан Національної гвардії, командир дивізіону артилерійської розвідки, Герой України.
Відповідаючи на запитання щодо алгоритму дій з людьми, які пішли у СЗЧ, він зауважив, що в його підрозділі таких випадків не було. Литвин додав, що до нього зараз звертаються військовослужбовці, які самовільно залишили частину з тих чи інших причин.
"Це дуже таке було гарне право надане цим військовослужбовцям - повернутися з першого СЗЧ до подальшого проходження служби без кримінальної відповідальності", - сказав капітан.
Він розповів, що як командир підрозділу після особистої бесіди з такими військовослужбовцями також телефонує колишньому командиру цієї людини і дізнається думку іншої сторони.
"І вже на цьому фоні я приймаю рішення: брати його або не брати. Або його притягувати до кримінальної відповідальності", - зазначив Литвин.
Командир підкреслив, що загалом іти у СЗЧ - це погано.
"Бо коли ти йдеш в СЗЧ, ти підставляєш побратима поруч. Тому що твою роботу буде виконувати твій побратим. Вдвічі більше", - наголосив він.
СЗЧ в Україні - останні новини
Як повідомляв УНІАН, раніше військовий психолог Андрій Козінчук зазначив, що ухвалення Верховною Радою закону про добровільне повернення на службу військових, які самовільно залишили частини, не розв'язує проблеми, адже кількість СЗЧ лише збільшується.
Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк назвав причини великої кількості випадків самовільного залишення частини військовими.