Виплата військовослужбовцям після поранення на фронті здійснюється не за сам факт поранення, а за період лікування. Адвокатка Анжела Василевська в коментарі Українському Радіо розповіла, як розраховуються виплати, якщо людина перебуває на лікуванні після поранення, чому гроші можуть не виплатити та що робити у такому випадку.
Як зазначила адвокатка, під час перебування в лікарні після поранення військовослужбовцю дуже важливо підтримувати контакт із безпосереднім командиром або відповідальною посадовою особою, яка буде звітувати про його місцезнаходження. Без такого контакту виплати військовослужбовцю за лікування можуть опинитися під загрозою, попереджає вона.
"Якщо військовослужбовець не має такого контакту з різних причин, то про його місцеперебування можуть не знати. Людину можуть вважати безвісти зниклою, а вона лікується. Або вважають, що військовий самовільно залишив лікувальний заклад і щоб уникнути ситуації з перевиплатою грошового забезпечення, вони краще не будуть платити, щоб не було кримінальної і матеріальної відповідальності для офіцера, який ухвалив рішення про виплату, доки військовослужбовець не надасть пачку документів від моменту евакуації до виписки зі шпиталю, де він знаходиться", - пояснила Василевська.
Вона також детально розповіла, як нараховується виплата за поранення.
Так, додаткова винагорода виплачується з розрахунку 100 тисяч на місяць за період стаціонарного лікування до моменту, поки людина на ВЛК не підтвердила ступінь травми.
"Якщо ступінь травми буле тяжкий, то тоді людині оплачується не лише стаціонарне лікування, а й перебування у відпустці та реабілітація. При легкій та середній травмі людина має право на виплату впродовж стаціонарного лікування в пропорційному розмірі", - пояснює вона.
Адвокатка наголошує: сам факт поранення не є підставою для виплати 100 тисяч. Виплата здійснюється не за факт поранення, а за період лікування.
Тобто, якщо людина була на лікуванні 30 календарних днів, то грошове забезпечення становитиме 20-22 тисячі плюс 100 тисяч. Якщо людина була на стаціонарному лікуванні півмісяця, то вона отримає 50 тисяч бойових плюс грошове забезпечення.
Мобілізація в Україні - новини
Раніше юристи пояснювали, що чоловік, який має матір або батька з інвалідністю III групи, може скористатися правом на вістрочку.
Водночас, якщо особа доглядає за родичем і має право на відстрочку, але не оформила її у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), вона може підлягати мобілізації.