![Василь Воскобойник вважає, що збільшення народжуваності вже не врятує українську націю / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com Василь Воскобойник вважає, що збільшення народжуваності вже не врятує українську націю / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com](https://images.unian.net/photos/2025_02/1739021137-8829.jpg?r=896816)
Єдиний шлях подолання демографічної кризи в Україні – це залучення мігрантів з інших країн. Таку думку в етері каналу КИЇВ24 висловив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
На його переконання, навіть істотне збільшення народжуваності вже не зможе підвищити чисельність населення нашої країни.
"Станом на зараз на 10 українок народжується близько 7 дітей. Щоб нація [чисельно] була на одному рівні, потрібно щоб 10 жінок народжували 22 дитини. Це не дасть нам вийти на більші обсяги населення. Ні про 40 мільйонів населення, ні тим паче про 50 взагалі зараз можна навіть не думати. Таких цифр у нас вже більше ніколи не буде", – каже Воскобойник.
Саме тому, на його думку, потрібно залучати в Україну не лише тих, хто приїдуть сюди працювати, а й тих, хто тут залишаться і стануть "політичними українцями".
Демографічна ситуація в Україні
Як писав УНІАН, сьогодні в межах підконтрольних Києву території України проживає близько 29 мільйонів людей. За словами демографа Олександра Гладуна, похибка тут може складати 1 мільйон в більший чи менший бік.
З окупованими територіями ситуація ще складніша. Більш-менш зрозуміло, що в Криму проживає приблизно 2,4 мільйона людей. На окупованому Донбасі і півдні – ще 1,2-2,5 мільйона людей. Але, за словами демографів, тут вже важко визначити, скільки з них громадян України, а скільки – російських колоністів.