Пенсія в Україні 2025 року виплачуватиметься громадянам пенсійного віку, які виконали вимоги до трудового стажу та віку, вийшовши на заслужений відпочинок. Крім того, і пенсія по інвалідності з 1 січня може бути оформлена тими, хто її потребує, на законних підставах. Дізнайтеся, кому не "світить" пенсія в Україні та з якої причини можуть скасувати виплати.
У якому випадку не виплачується трудова пенсія по старості
На сайті Пенсійного Фонду України опубліковано правила, які можна прочитати і зрозуміти, кому можуть призупинити виплату пенсії і на якій підставі. До списку потрапили кілька категорій громадян - мінімальна пенсія або будь-яка інша буде скасована, якщо:
- документи, на підставі яких її призначено, містять неправдиву інформацію;
- людина, яка отримувала пенсійні виплати, виїхала за кордон і живе там;
- громадянин України написав заяву і попросив не виплачувати йому пенсію, поки він живе поза територією країни;
- українець, який отримував пенсію, помер, його визнали загиблим або зниклим безвісти;
- громадянину України пенсійного віку присвоєно статус людини, яка зникла безвісти за особливих обставин;
- фізична особа не отримує свою пенсію протягом півроку;
- пенсіонер не ідентифікував свою особу на вимогу законодавства;
- дитина, яка отримує пенсію по втраті годувальника, закінчила навчання;
- громадянин України, який отримує пенсію за вислугою років, влаштувався на роботу, після звільнення з якої можна вийти на такі самі пенсійні виплати.
Ці ситуації описані також у ст. 49 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". На сайті ПФУ сказано, що якщо пенсіонер із паспортом звернеться до будь-якого центру ПФУ у своєму місті та напише заяву, виплату пенсії йому можуть відновити. Однак розраховувати на те, що пенсію відновлять моментально, не варто - це станеться за 10 днів після того, як фахівці з'ясують, чому виплати було припинено.
Чому анулюється пенсія в Україні 2025 при працевлаштуванні
У ПФУ також нагадали, як люди втрачають пенсії, якщо не повідомляють у Пенсійний Фонд про те, що влаштувалися на роботу. Згідно з правилами, українець, який досяг пенсійного віку і отримував виплати, а потім почав працювати, зобов'язаний про це повідомити - так само, як і про звільнення.
По-перше, це необхідно, щоб призупинити виплату пенсії, якщо є зарплата. По-друге, після звільнення людині може бути нараховано додатковий трудовий стаж або фінансові бонуси, які до цього не були враховані в ПФУ.
У разі, якщо пенсіонер порушить правила, його можуть зобов'язати повернути незаконно отриману пенсію. У разі відмови або неможливості так зробити, ПФУ утримуватиме до 20% зі щомісячних пенсійних виплат до моменту повної компенсації виплат.