Особа також має право визначати як братиме участь в засіданні МСЕК / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким передбачено удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. Закон передбачає, що прихід особи на медичний огляд в МСЕК не є обов’язковим. 

Для встановлення інвалідності комісії достатньо буде проаналізувати медичні документи.

Особа також має право визначати як братиме участь в засіданні МСЕК (особисто чи онлайн).

Відео дня

Крім того дані про висновки МСЕК будуть вносені до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ). Ця спростить доступ лікарів до даних, що пришвидшить процес.

Реформа МСЕК в Україні

Як повідомляв УНІАН, 29 жовтня 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон "Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи" (реєстраційний номер 11225). За нього проголосувало 284 народних депутати.

12 листопада рем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду розкрив деталі нового механізму встановлення інвалідності та призначення страхових виплат після ліквідації МСЕК.

Він зазначив, що стара бюрократична система медико-соціальної експертизи буде ліквідована і уряд спрямував до Верховної Ради проект закону, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини.

За словами прем'єра, практикуючі лікарі у багатопрофільних лікарнях в складі експертних команд об’єктивно оцінять стан пацієнта за однією з трьох категорій: стійке повне обмеження працездатності; стійке часткове обмеження працездатності; працездатна особа.

Вас також можуть зацікавити новини: