В Україні компанія допомагала Росії будувати ядерні лабораторії / фото СБУ

Служба безпеки України у Дніпропетровській області викрила підприємство, яке допомагає Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю.

Як зазначається у повідомленні на сайті СБУ, за даними слідства, до організації оборудки причетний власник української компанії-виробника будівельних матеріалів.

"Встановлено, що після початку повномасштабної війни представники заводу переправили до РФ масштабну партію готового профілю з нержавіючої сталі", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

У СБУ пояснили, що окупанти використовували українську металопродукцію для облаштування службових приміщень російського інституту ядерних досліджень.

"На його базі раш**ти розробляють проєкти нових зразків ракетного озброєння з ядерним зарядом", - додали у Службі.

Так, аби приховати міжнародні поставки, ділки спершу відправляли товар підконтрольній компанії на Близькому Сході, а звідти здійснювали її реекспорт російським замовникам.

За даними слідства, фінансову звітність обох компаній вела головна бухгалтерка українського підприємства.

Під час обшуків за адресами компанії та в помешканнях фігурантів було виявлено мобільні телефони, комп’ютерну техніку та документацію із доказами злочинної діяльності на користь Росії.

В Україні компанія допомагала Росії будувати ядерні лабораторії / фото СБУ

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили власнику підприємства-виробника та трьом його підлеглим про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв УНІАН, раніше було повідомлено про підозру чинному судді Господарського суду міста Києва за рішення, яке той ухвалив в інтересах Міністерства оборони Росії.

У 2011 році до керівництва України звернувся міністр оборони Росії з листом про сприяння в погашенні начебто заборгованості одного з суб’єктів господарювання на суму 405,5 млн доларів США за поставлений природній газ ще у 1996-1997 роках.

Незважаючи на сплив строків позовної давності та відсутність гарантій держави за боргами підприємства, а також за відсутності доказів самого факту існування в 2012 році боргу підприємства за контрактами 1996-1997 років, суддя задовольнив позов Міністерства оборони Росії та постановив стягнути з будь-якого рахунку Державного бюджету України на користь РФ понад 3,1 млрд грн.

Вас також можуть зацікавити новини: