Ігор Луценко пояснив, як ефективно можна поповнювати СЗУ / Колаж УНІАН, фото pixabay.com, скриншот

У роботі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не потрібно нічого змінювати, натомість зміни необхідні у суміжних сферах, вважає політик, громадський активіст, а тепер військовослужбовець та аеророзвідник Ігор Луценко. Про це він сказав в інтерв’ю Главкому.

"Мусить бути така державна політика, яка забезпечить більший притік людей до ТЦК, аби давати нам більше бійців. А самі ТЦК нічого не зроблять, хоч би що ви там не міняли. По-перше, нам потрібно зробити пряник, по-друге - батіг. У нас відсутнє і те, і інше", - пояснив він.

Він нагадав, що в Росії виплати військовим, котрі йдуть до так званої СВО, становлять від 20 тис. до 40 тис. доларів. 

Відео дня

"От людина протягом року ці гроші отримує на додачу до більшої зарплати, ніж у наших солдат. Будемо прямо казати, Росія має більше коштів для того, щоб платити своїм солдатам", - сказав Луценко.

На його думку, якщо зберегти той рівень виплат, який у нас є, "якщо звільнити з армії величезну кількість алкоголіків, наркоманів, фізично непридатних", то в Україні "точно з'явиться ресурс, аби найняти людей, котрі набагато кращі й набагато адекватніші щодо війни". 

"Ми донедавна як держава взагалі фактично підтримували заборону на участь у наших бойових діях іноземців. Я це так називаю - заборона. Тому що яким чином іноземцям в Україну потрапити? Йому що, хтось квиток купить? А дзуськи! Це не передбачено законом. Немає в держави Україна коштів, щоби привезти за наш кошт до нас іноземця", - підкреслив військовий. 

Він висловив сподівання, що це скоро зміниться, "бо пішли позитивні процеси". Також він вважає, що через відсутність візової підтримки людям з Африки, з Латинської Америки нема як потрапити до України, "якщо Європа їх не пустить". 

"А Європа дуже часто не пускає, бо бачить для себе ризики. Африканців, латиноамериканців не пускають… Є такі випадки, людей просто розвертали назад. Таких випадків достатньо багато, щоби це стало проблемою", - сказав Луценко.

За його словами, зараз потрібна робота МЗС, аби забезпечити таким добровольцям  "коридор", також Міністерство фінансів повинно "під цих людей виділити кошти". 

"Як Росія робить? Росія приганяє літак у Латинську Америку, набирає людей і до себе везе. Чи ми так само могли б у Краків привезти людей і під нашим наглядом їх завести в Україну, аби ЄС не хвилювався з цього приводу? Цілком. Таким чином ми з-за кордону на місяць не десятками людей набиратимемо, як зараз, а тисячами. За три-чотири місяці набиратимемо по декілька тисяч за місяць. При нинішньому нашому грошовому забезпеченні є величезна кількість охочих іноземців тут повоювати", - впевнений аеророзвідник.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, заступник керівника Офісу президента Павло Паліса вважає, що в майбутньому служити мають і чоловіки, і жінки. Він запропонував Україні вивчити досвід Ізраїлю, де для отримання посади, освіти чи державних виплат громадяни повинні відслужити. Якщо громадянин претендує на те, щоб отримувати від держави посаду, освіту, взагалі претендувати на якісь виплати з держбюджету, він повинен служити. Нехай мінімальний річний контракт. І для чоловіків, і для жінок в сучасній армії є купа різної роботи", - наголосив посадовець.

Також комбриг "Холодного Яру", підполковник Шаміль Крутков висловив думку, що в Україні мобілізація 18-річних неминуча. "На превеликий жаль, я твердо переконаний, що ми будемо мобілізовувати з 18 років. На жаль, це ті реалії, з якими нам, можливо, доведеться зіткнутися. Але, швидше за все, як показує практика, ми почнемо їх мобілізовувати тоді, коли вже треба було зробити це ще на вчора", - сказав Крутков.

Стало відомо, що в Україні вдвічі збільшено перелік посад для добровольців за проєктом "Контракт 18-24". Кількість доступних посад зросла з 9 до 18. Міністр оборони України Рустем Умєров додав, що зараз у проєкті "Контракт 18-24" беруть участь 16 бригад Збройних сил України.

Вас також можуть зацікавити новини: