Близько 60% тих, хто після самовільного залишення частини (СЗЧ) виявив бажання служити далі та подали рапорт у застосунку "Армія+", зараз у процесі повернення чи вже повністю поновились на службі в нових частинах. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.
При цьому нагадують, що до 1 березня 2025 року військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військову частину, можуть повернутися без кримінальної відповідальності.
"Зручним способом повернення на службу після СЗЧ є застосунок "Армія+". Рапорт створюється за 5 хвилин, а кожен етап супроводжується сповіщеннями з підказками та наступними кроками", - наголошують у Генштабі.
Також повідомляють, що до рапорту в "Армія+" можна одразу додати рекомендаційний лист від частини, де військовий бажає служити далі.
"Так Військова служба правопорядку знатиме, що військовий потрібен в іншому підрозділі. Далі можна подати рапорт на зміну місця служби також в "Армія+"", - сказано в повідомленні.
В Генштабі розповіли історію Андрія, який повернувся на службу із СЗЧ і за допомогою "Армія+" став пілотом у Батальйоні ударних безпілотних авіаційних комплексів 38-ї бригади морської піхоти.
Продовження права на "швидке повернення" із СЗЧ: що відомо
Як повідомляв УНІАН, парламент України 9 січня проголосував за закон, яким продовжено право на "швидке повернення" із СЗЧ - з 1 січня до 1 березня 2025 року.
Радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян зазначила, що якщо військовий самовільно залишив частину до трьох днів, то кримінальне провадження щодо нього не порушуватимуть. У такому випадку військовий повертається на службу у свою військову частину. Якщо СЗЧ понад три дні - це кримінальна відповідальність, досить сувора.
Водночас Сапьян пояснила, що коли військовий у СЗЧ звертається до ДБР та Військової служби правопорядку, розпочинається процедура його поновлення на службі, зокрема виплати пільг. У такому разі він обирає продовження служби у 17 доступних бригадах, а кримінальне провадження щодо СЗЧ закривають.