У 211-й понтонно-мостовій бригаді військовослужбовців, які зловживали спиртними напоями, роздягали догола та кидали до ям, щоб ті протверезіли. Про це народна депутатка України, заступниця голови Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства України у Міністерстві оборони та Збройних силах України Юлія Яцик розповіла в ефірі телеканалу Київ24.
Вона зазначила, що інформація про протиправні дії командирів 211-ї понтонно-мостової бригади надійшла до ТСК 10-12 жовтня. За її словами, ТСК не могла розслідувати ці факти, але був постійно закріплений представник ДБР, який приходив на засідання комісії, і ця інформація була йому відома.
"Йдеться про факти не лише побиття військовослужбовців. Всі знають про проблему "аватарів" у війську (про п’яних військових – УНІАН). Йшлося про побиття тих осіб, які зловживали алкогольними напоями, перебували у стані алкогольного сп’яніння, і для того, щоб ВСП (Військова служба правопорядку – УНІАН) таких військових не освідувала, їх фактично роздягали догола і кидали до ям. Щоб їх випустили з кліток або ям, вони мали платили грошові кошти командиру взводу. Мова йде про сина начальника штабу цієї бригади", - наголосила Яцик.
На запитання з приводу залучення командиром вказаної бригади військовослужбовців до будівництва власного будинку, при цьому їм оформляли відрядження нібито у зону бойових дій, Яцик відповіла, що про цю ситуацію говорили й раніше. За її словами, про факти зловживань помічник командира цієї бригади, начальник юридичної служби повідомив командувача Сил підтримки Збройних сил України Дмитра Герегу.
"Була скерована група для перевірки цих фактів. Вони підтвердилися, проте особи, які надавали свідчення або були переведені в інші бригади, або пішли в СЗЧ (самовільне залишення частини – УНІАН) і таким чином, мабуть, створювалися штучні перешкоди у розслідуванні цієї справи", - повідомила народна депутатка.
Яцик додала, що на адресу ТСК надійшло близько 3,5 тисяч скарг, які розглянуті протягом року, де йдеться про застосування в армії нестатутних відносин з боку командування до військовослужбовців. Ці матеріали скеровані до правоохоронних органів.
Скандал у 211-й бригаді – деталі
Працівники Державного бюро розслідувань почали розслідування кримінального провадження щодо знущання над військовими у 211-й понтонно-мостовій бригаді. Напередодні у ЗМІ з’явилась публікація про те, що з військових вимагали гроші, їх били, принижували, погрожували відправити на фронт.
За даними журналістів, керівництво бригади формувалося з людей, пов'язаних давніми службовими, дружніми або сімейними стосунками. Так, командиром бригади є полковник Олег Побережнюк, дружина якого працювала у ТЦК. Серед таких "сімейних підрядів" вирізнялася родина Пастухів. Начальник штабу Валерій Пастух та його син Владислав перебували у прямому підпорядкуванні один одному, що заборонено законом, та активно використали своє становище для особистої вигоди.
Окрім того, однією з найгучніших історій зловживання стало будівництво будинку для Побережнюка. Чотири солдати, відряджені нібито для виконання завдань у зоні бойових дій, насправді будували будинок командира на Хмельниччині. За уявну участь у бойових діях їм виплатили премії по 100 тисяч гривень.
За цим фактом Побережнюку повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем.