Ветеран праці в Україні може розраховувати на низку привілеїв, про які мало хто знає. Серед них і права на різні безкоштовні послуги та послаблення. Це буде гарна підтримка і допомога самотнім пенсіонерам.
- Хто такий ветеран праці - Україна передбачила низку вимог
- Ветеран праці - пільги у 2025 році
- Додаткові пільги для ветеранів праці в Україні
- Як військовий може стати ветераном праці
Хто такий ветеран праці - Україна передбачила низку вимог
Ветеранами праці можна вважати чоловіків і жінок, які вийшли на пенсію, маючи 40 і 35 років стажу, відповідно. Також це стосується людей, які отримують пенсію на пільгових умовах через те, що працювали на шкідливій або важкій роботі. При цьому стаж має бути 30 років для чоловіків і 25 - для жінок.
Крім того, до списку входять пенсіонери з вислугою років, ліліпути, диспропорційні карлики, пенсіонери, інваліди I і II груп із пенсією по інвалідності та стажем від 15 років.
Їхній статус підтверджується спеціальним посвідченням. Документ разом із нагрудним знаком видають безкоштовно органи праці та соцзахисту. Ветерани-військові отримують документи в органах пенсійного забезпечення.
Ветеран праці - пільги у 2025 році
Ветеран праці може при виході на пенсію або зміні роботи користуватися послугами поліклініки, до якої раніше був прикріплений.
Також для них передбачено безоплатне протезування зубів, послуги в медустановах і аптеках. За необхідності їм належить безкоштовна госпіталізація. Варто також скористатися правом на медобстеження та профілактичне лікування раз на рік.
Крім щорічної відпустки, ветерану праці покладено два додаткові тижні відпочинку в будь-який час, але за свій рахунок.
Пільги для пенсіонерів ветеранів праці дають їм змогу претендувати на:
- лікування та його компенсацію;
- житлоплощу, відведення землі під будівництво будинку, саду або городу, ремонт, а також дрова або вугілля на зиму;
- позику для будівництва з погашенням протягом 120 місяців;
- членство в садових, будівельних і гаражних кооперативах;
- встановлення домашнього телефону.
Корисними виявляться пільги, які звільняють від плати на землю та податку на неї, а також дають безкоштовний проїзд. Однак останнє доступне тільки для осіб, у яких сукупний дохід сім'ї з розрахунку на людину за останні півроку не перевищує 4240 грн.
Додаткові пільги для ветеранів праці в Україні
Окремо варто відзначити героїв праці та України, яким належать додаткові опції.
Зокрема, вони можуть отримати надбавку до своєї щомісячної виплати в розмірі подвійної мінімальної пенсії за віком і пільги на оплату податкових зборів державі.
Крім того, існує одна дуже корисна пільга - ветеран праці та його сім'я можуть скористатися безкоштовним лікуванням.
Також вони можуть:
- безоплатно отримати медикаменти за рецептом із доставкою додому;
- лікуватися без оплати з компенсацією витрачених на дорогу грошей;
- не платити за квартиру і використання комунальних послуг.
Якщо на роботі будуть скорочувати співробітників, то цих людей не можна звільнити, а під час ліквідації підприємства їм належить першочергове працевлаштування.
Окремо варто виділити пільги на проїзд. Можна раз на 12 місяців скористатися проїздом в обидва боки в двомісному купе, літаках або міжміських автобусах, не даючи грошей. При цьому міський і внутрішньообласний транспорт також оплати не вимагає.
У разі смерті пенсіонера, його чоловік/дружина і неповнолітні діти отримають одноразову виплату в розмірі п'яти актуальних прожиткових мінімумів. Станом на 26 грудня ця сума становить 14 600 грн.
Як військовий може стати ветераном праці
На урядовій "гарячій лінії" із соціальних питань УНІАН пояснили, що статус ветеран праці можуть отримати і військові, які мають інвалідність 1 або 2 групи, отримують відповідну пенсію, а їхній стаж перевищує 15 років.
Якщо військовий уже набув статусу ветерана і є пенсіонером, то для оформлення статусу ветеран праці йому треба звернутися до органу, що здійснює його пенсійне забезпечення.
Раніше УНІАН розповідав, якою буде пенсія в Україні 2025 року для решти пенсіонерів.