Махно розповів, що у його підрозділі половині бійців не виповнилося й 25 років / Колаж УНІАН, фото - Центр спеціального призначення НГУ, скриншот

Для кожної людини у різний час настає момент наважування вступити до лав Сил оборони України. Про це начальник медичного пункту 2 штурмового батальйону 3-ї окремої штурмової бригади Денис Махно заявив в інтерв'ю на "Армія TV".

Він розповів, що у його підрозділі половина бійців віком до 25 років і мобілізувались добровільно. Їм не пропонували якісь вигідні умови й не заманювали грошима.

"Вони у свій, хоча свідомий, але незначний вік, вже мали у своїй свідомості поняття про державність, знали, що це таке, і як важко вона дістається, і знали, що їм потрібно робити. Вони не забоялися і прийшли до нас з самого початку", - розповів Махно.

Відео дня

Також він зустрічав багато людей, які долучалися до бригади пізніше, і під час розмов повідомляли, що бажали раніше прийти, але не наважувалися.

"Можливо просто для кожного з нас цей момент наважування різний. Для когось - це грошова мотивація. Хтось, наприклад, любить історію, і розуміє, що зараз настав його час вступити до війська, показати, проявити себе. Для когось - це захоплення. Багато людей люблять військову справу. А для когось - це шлях кар'єрного зростання", - підкреслив Махно.

За його словами, військовими не народжуються, а ними стають.

"Як на мене, грошова мотивація, це найменше, що може бути, щоб мене змотивували йти до війська", - сказав Махно.

Водночас, він повідомив, що нині вітається будь-яка мотивація, аби йти у військо.

Окремо, як повідомив Махно, у військових немає часу думати про дурниці, якими переймаються цивільні стосовно геополітичних ситуацій, пов'язаних з діяльністю президента США Дональда Трампа.

"Аналізувати геополітику мають професіонали, а воювати - всі", - наголосив Махно.

В ОП виступили за "глибокі" зміни в мобілізації

Як повідомляв УНІАН, заступник керівника Офісу президента України, полковник Павло Паліса вважає, що у суспільстві стосовно долучення до війська існує багато страхів і упереджень, які живляться з чуток або з дезінформації. Він переконаний, що у суспільстві має змінюватися ціннісний підхід стосовно служби.

Паліса заявив, що громадяни мають розуміти необхідність такої служби, бо реалій сьогодення не вдасться уникнути. Україна оточена агресивним сусідом з півночі, сходу і півдня. І це довгострокова реальність, у якій "доведеться жити нашим дітям, онукам і правнукам".

Вас також можуть зацікавити новини: