Щоб повернути мотивацію і знову побачити добровольців у лавах ЗСУ, необхідно більш чесно працювати з наявними проблемами в процесі мобілізації, зберігаючи при цьому довіру потенційних новобранців. Таку думку в інтерв'ю "Укрінформу" висловив офіцер ЗСУ Вадим Васильчук .
"Має бути чесна розмова, вона дуже складна... Десь є помилки знову, я думаю, на рівні сухопутних військ, загалом по ТЦК я маю на увазі, і треба їх виправляти... Я наголошую, що з цією проблематикою ми повинні працювати більш чесно самі до себе", - зазначив боєць.
Зокрема, воїн згадав рекрутинг і важливість збереження довіри до нього.
"Рекрутинг - хороша історія. Я сам у підрозділі цим займався. Але якщо ви знову втратите довіру громадянина, коли він отримує папірець, так зване відношення, що він піде в цей підрозділ, а натомість його скеровують у пріоритетні згідно з наказом, то ми знову отримуємо невіру", - пояснив він.
Вказав офіцер і не проблему корупції та безкарності за ті чи інші порушення в ТЦК, що стосуються пособництва в ухиленні від служби:
"Показово має бути чітко процес доведений юридично для того, щоб іншим було зрозуміло, що буде покарання. Ми досі не чули, чи є це покарання. Який це сигнал суспільству: значить нічого страшного".
У підсумку, на його думку, дуже чітким показником ставлення суспільства до мобілізації наразі є те, що менше половини військовозобов'язаних оновили дані через доступні сервіси і доступними методами.
Мобілізація в Україні - думка, як вирішити проблему нестачі військових
Нагадаємо, військовий аналітик Денис Попович висловив думку, що проблему нестачі військових на фронті розв'яже мотивація, однак і мобілізація, як примусовий захід, має бути:
"Ті люди, які хотіли піти в ЗСУ, вони пішли. Для інших потрібна мотивація, мотиваційні процедури, які можуть бути як позитивними, так і негативними. Тобто має бути "батіг і пряник".