Роботодавець має забезпечити, щоб повістку віддали особисто в руки військовозобов'язаному / Колаж УНІАН, фото - УНІАН

В Україні триває мобілізація населення через повномасштабне вторгнення РФ. Тож в українців часто виникають різні питання щодо повісток.

Адвокат та активіст Дмитро Франчук у коментарі УНІАН пояснив, яка повістка вважається врученою.

За його словами, якщо повістку для уточнення даних залишили в поштовій скриньці, передали родичам або сусідам, вона не вважається врученою відповідно до норм законодавства України. Він підкреслив, що роботодавець має забезпечити, щоб повістку віддали особисто в руки військовозобов'язаному.

Відео дня

Юрист наголосив, що повістка, яку було надіслано поштою, вважатиметься врученою за дотримання таких умов:

  • Повістка має бути надіслана рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Військовозобов'язаний повинен особисто поставити підпис про отримання листа.
  • Наявність повідомлення про вручення. На пошті залишається відмітка про вручення адресату або прописується причина невручення.

Франчук наголосив, що одержувач має певний термін для того, щоб забрати лист на пошті. Проте, навіть якщо він цього не зробив, лист вважатиметься врученим.

Мобілізація в Україні - важливі новини

Раніше партнерка Attorneys at Law "Leshchenko, Doroshenko & Pаrtners" Лідія Карплюк розповіла, які можуть бути штрафи, якщо чоловіки віком від 18 до 60 років не повідомлять протягом семи днів відповідні органи про зміну сімейного стану, адреси проживання, роботи та інших даних. Вона зазначила, що оновити інформацію можна через ЦНАП або через "інформаційно-телекомунікаційні системи".

Крім того, адвокат Роман Сімутін поділився, за що можуть штрафувати військовозобов'язаних з 1 грудня. Він підкреслив, що для чоловіків, які порушують правила військового обліку, існують певні види покарань.

Вас також можуть зацікавити новини: