Співробітники ТЦК не завжди здатні виконувати мобілізаційні завдання через те, що громадяни регулярно перешкоджають їхній роботі. Сержант ЗСУ Андрій Соколов заявив в інтерв'ю "Твоє місто", що їхні повноваження потрібно розширити, включно з правом застосовувати силу й відкривати вогонь для захисту.
"Вони не мають права застосовувати силу, вони без зброї ходять, на них напади здійснюють. Якщо людина була на війні, а тепер служить у ТЦК, і їй хамлять якісь негідники, у неї не витримують нерви й вона застосовує силу", - розповів він.
Соколов вважає, що співробітникам ТЦК потрібно дати право застосовувати фізичну силу, щоб ефективно виконувати свої обов'язки. Він зазначив, що громадяни рідко визнають свою провину в разі виникнення конфліктної ситуації.
"Замість того щоб якимось чином виправдати цю ситуацію, вони роблять винними працівників ТЦК і СП", - додав сержант ЗСУ.
За словами Соколова, напади на співробітників ТЦК під час воєнного стану неприйнятні:
"Треба дати можливість застосовувати, зокрема, фізичну силу до ухилянта, заборонити будь-які фізичні дії щодо військовослужбовця. Стріляти треба дати право. Стріляти. Тому що це напад на військовослужбовця під час виконання його обов'язків під час війни".
Мобілізація в Україні - останні новини
Раніше УНІАН писав, хто втратить відстрочку від мобілізації після зміни порядку бронювання. Військовий адвокат і юрист Центру надання підтримки ветеранам Роман Лихачов розповів, що змінений порядок передбачає процес анулювання відстрочок.
Крім того, підполковник Головного управління розвідки Андрій Савенко висловився про мобілізацію жінок. За його словами, якщо людина за 10 років війни не дійшла до військкомату, то в неї немає питань про те, чи хоче така людина служити взагалі.