Коваленко пояснив, чому немає сенсу мобілізовувати 18-річних / колаж УНІАН, фото УНІАН

Україні треба розширювати технологічні та технічні можливості свого війська, а не погоджуватись на ініціативу США про зниження вікової межі для призову в армію. Таку позицію озвучив український військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в ефірі "Київ24".

Він підкреслив, що 18-річними хлопцями Україна не підтримає боєздатність наших сил.

"18-річними хлопцями ми не зможемо підтримати нашу боєздатність. Тому що найкращий вік – це 25-35 років, це якраз фізичний розквіт людини. Все що потім – це хронічні захворювання, це інші фізичні вади. Тобто це як в спорті. Ми повинні до військових відноситись як до спортсменів. І якщо ми говоримо про штурмовий підрозділ, то це 25-35 років. 18-25 років – це  ще не той фізичний стан, коли вони можуть виконувати свої функції", - пояснив Коваленко.

Відео дня

Він зауважив, що американці зараз кажуть про необхідність знизити вік призову, але мовчать про забезпечення цих нових сил технікою, добре розуміючи, що в умовах повномасштабної війни військово-промисловий комплекс України не в змозі забезпечити ці потреби.

"Ті ж самі танки – ми не виробляємо. Ми не виробляємо тисячі бойових броньованих машин на рік. І змушувати нас просто мобілізувати людей, які перетворяться без повноцінної штатної комплектації технікою на "м’ясо"… то чим вони відрізняються від російських окупантів?", - зауважив експерт.

Він зазначив, що якщо буде знижено мобілізаційний вік, то ми отримаємо десь 100 тис. мобілізованих, це приблизно 100 батальйонно-тактичних груп, які потрібно укомплектувати технікою, щоб вони мали можливість виконувати свої функції в межах військових задач:

"Це, по-перше, 1100 танків. Ми маємо зайві 1100 танків? Скільки ми їх отримали від партнерів? М1А1 Абрамс від США – 31 танк за весь період повномасштабної війни. Не 1100, навіть не 100, а 31"... На 100 батальйоно-тактичних груп повинно бути 3 тис 300 бойових броньованих машин. За весь 2024 рік ми їх отримали якщо це буде від 300 до  500 одиниць – то це буде найкращий варіант".

На його думку, Україні не можна погоджуватись на зниження віку, а треба намагатись переконати новообраного президента США Дональда Трампа в "силовому варіанті" вирішення питання – "тобто надати Україні все те, чого не надавав Джозеф Байден".

Зниження мобілізаційного віку в Україні

Як повідомляв УНІАН, західні медіа повідомили, що в адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена тиснуть на Україну з вимогою знизити мобілізаційний вік до 18 років. 

Водночас радник президента України Володимира Зеленського Дмитро Литвин, коментуючи ці заклики, заявив, що через затримання постачання військової допомоги з боку західних партнерів, Україні не вистачає зброї для того, щоб забезпечити уже мобілізованих солдатів.

Експерти та військові також розкритикували заклик США знизити мобілізаційний вік в Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: