Проблеми з особовим складом в українській армії пов'язані, зокрема, зі історичними причинами. Таку думку в ефірі "Radio NV" висловив Анатолій Храпчинський - авіаційний експерт, заступник директора компанії-виробника засобів радіоелектронної боротьби.
"Цю проблему потрібно було вирішувати з 2004 року, коли кожна влада, яка приходила, обіцяла створити професійну армію. Проблеми йдуть далеко. І навіть у 2014 році не було жодної спроби зробити, щоб наповнити Сили оборони, правильно сформувати резерви і зробити додаткові ресурси для того, щоб можна було зібрати потрібну кількість сил", - сказав Храпчинський.
Він також додав, що Силам оборони України дійсно не вистачає особового складу. А більшість військових підрозділів, за словами експерта, укомплектовані лише на 30%.
"Ворог укомплектований на 95-98%. Також проблема, що сприйняття лінії боєзіткнення - це ти штурмовик. Бо обов'язково потрапиш в окоп. Це інформаційна гра нашого ворога. Давайте подивимося, як сама влада паплюжить сприйняття захисту держави, коли показувала, скільки людей намагалося втекти через Тису. Так само як і більшість Telegram-каналів, які спаплюжують щодо бусифікації та інших інформаційних наративів", - додав Храпчиснький.
Експерт також додав, що Україна ще здатна розв'язати проблему з мобілізацією:
"Треба створювати системи та можливості щодо рекрутингу. Додатково треба казати про збільшення можливостей. Адже ми бачимо певну проблематику - постійні збори військових чи волонтерів. Ми бачимо нестачу великої кількості високотехнологічних компонентів на лінії боєзіткнення. І все це негативно грає на створенні можливостей, аби наповнити Сили оборони України".
Водночас він додав, що його дивує інформація про можливе зменшення мобілізаційного віку в Україні до 18 років.
"Не буде такого, я більш ніж впевнений. Адже Захід каже не про зменшення призовного віку, а про створення умов, за яких люди могли б йти служити в ЗСУ", - пояснив Храпчинський.
Мобілізація в Україні: що треба знати
Напередодні радник комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Назарій Волянський заявив, що Захід тисне на Україну щодо зменшення мобілізаційного віку. За його словами, це рішення може бути ухвалено вже на початку наступного року.
Згодом цю інформацію спростував нардеп Федір Веніславський. Він заявив, що на сьогодні питання про зниження мобілізаційного віку не стоїть.
Тим часом журналісти The Guardian повідомляють про значну нестачу особового складу в лавах Сил оборони України. Вони зазначають, що через це Генштаб ЗСУ змушений переводити військових з ППО у піхоту.
Водночас у Генштабі наголосили, що така інформація є недостовірною і некоректною.