"Бусифікації" в Україні вдалося б уникнути, якби всі військовозобов'язані дотримувалися закону й вчасно оновлювали свої військово-облікові дані. Про це заявив офіцер групи комунікацій штабу 125-ї ОБр ТрО Андрій Дуткевич в ефірі Espreso.
"Насправді ніякої "бусифікації" не було б, якби громадяни дотримувалися закону. Тобто своєчасне оновлення даних, похід до ТЦК і все те, про що йдеться в законі про мобілізацію. Утім, цього не відбувається. Тому в нас є "бусифікація" порушників закону про мобілізацію", - сказав він.
Офіцер зазначив, що мобілізація є складним процесом. За його словами, держава робить усе можливе, щоб повернути цей процес у бік справедливості.
Дуткевич додав, що рекрутингові центри здатні підібрати оптимальні посаду та підрозділ для рекрута, які відповідатимуть його навичкам і знанням.
"Однак хочу підкреслити, що система рекрутингу, яка в нас запроваджується, дає можливість людині самій визначати свою долю. Я не кажу, що це 100% так, бо різні чинники можуть вплинути на потрапляння рекрута в той чи інший підрозділ і посади - це війна. Утім, коли людина приходить у рекрутинговий центр і має певний багаж знань, який можна застосувати на війні, то отримає саме ту посаду, яка найкраще їй підходить", - наголосив він.
Мобілізація в Україні - останні новини
Раніше в Міноборони розкрили деталі щодо реформи ВВК. Зазначається, що українцям більше не доведеться йти до ТЦК, щоб пройти комісію.
Крім того, у ЗСУ пояснили, чи мобілізують українців після проходження базової військової підготовки. Така масова підготовка потрібна, щоб зменшити шанси на повторну агресію в майбутньому, зазначають військові.