Наразі в Україні потрібно подолати корупцію в процесі мобілізації, а щодо зниження мобілізаційного віку потрібно почути обґрунтовану думку головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Про це заявив старший лейтенант і колишній командир 4-ї роти 47-ї механізованої бригади Микола Мельник в ефірі Радіо Свобода.
"Проблема не в тому, що в нас немає, кого мобілізувати в тій віковій групі, яка зараз має бути мобілізована відповідно до закону, а в тому, що ми маємо тотальну корупцію в цій сфері. Тому, коли ми говоримо про дискусію, з якого віку, я думаю, все ж таки, потрібно говорити, як долати корупцію, яка вже є. Інакше бідь-яке зменшення віку буде мати половинчасті наслідки. На мою думку, у той же час потрібно ліквідовувати ті проблеми у мобілізації і військовій підготовці, які зараз є", - сказав він.
Мельник підкреслив, що на сьогодні людей, які уникнули мобілізації в незаконний спосіб більше, аніж мобілізованих.
Крім того, він зазначив, що "ми зможемо говорити про зменшення чи не зменшення мобілізаційного віку, коли будемо мати чітку позицію нашого головнокомандувача".
"Тому що, з одного боку нам кажуть: ні, нам це не треба, ми справляємося. З іншого боку, якщо запитати командирів бригад, скільки у вас піхоти, яка укомплектованість, який середній вік, то думаю, відповідь може дуже не сподобатись нашому населенню. І ми виходимо з того, що війна буде тривати... Я не готовий сказати. Я все ж таки хочу почути думку нашого головкома, яка буде обґрунтована", - пояснив лейтенант.
Мобілізація в Україні
Як повідомляв УНІАН, раніше Мельник відповів на запитання, чи треба знижувати мобілізаційний вік в Україні до 18 років.
"У нас є простий вибір - або ми переможемо корупцію, і паралельно піде тотальна мобілізація, або... Зрозумійте правильно, наша армія зараз наближається до стандартів "робітничо-селянської". Село і робітники. Вибачте, але щось жодної дитини чиновників я там не побачив, тобто тих, хто може "відмазатися", - зазначив боєць. - Два мільйони ухильників, які зараз за межами України, вони ж не просто так виїхали - хтось їм допоміг. У нас навіть є ці прізвища, вже є вироки. Тільки люди чомусь не сидять".
На його думку, всім необхідно визнати, що служба - це спільна справа.