![Навчання рекрутів триває 49 днів / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, скріншот Навчання рекрутів триває 49 днів / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, скріншот](https://images.unian.net/photos/2025_02/1739182318-2758.jpg?r=96685)
Ворог розганяє в інформаційному просторі "страхи", що громадян одразу же вкидатимуть у бій без проходження належної підготовки. Про це старший лейтенант, заступник начальника 4 центру рекрутингу Сил територіальної оборони Збройних сил України Ігор Швайка сказав на Radio NV.
Зокрема, у нього запитали, що пояснюють рекрутам про підготовчий процес, коли вони потрапляють до навчального центру.
"Насамперед, ненавченість, погана навченість або відсутність належної підготовки є одним із тих найпоширеніших страхів, з яким нам доводиться постійно працювати", - сказав Швайка.
При цьому, він розповів, що навчання триває 49 днів. Школа базової військової підготовки працює сім тижнів.
"Відповідно, коли людина туди потрапляє, вона має пройти всі, без винятку, види підготовки. Це один із тих страхів, які розганяють наші вороги і підтримують наші деякі доморощені корисні ідіоти про те, що тебе ненавченого, не вдягненого, не взутого, одразу кинуть кудись захищати якусь посадку", - сказав Швайка.
Натомість, за його словами, спочатку людина проходить медичну комісію і на етапі прийняття і зарахування навчальних центрів та навчальних батальйонів не всі люди зараховуються.
"Іноді бувають сутички і проблемні непорозуміння. ТЦК приводить людей і по їхньому зовнішньому вигляду і навіть під час поверхового огляду лікарем стає зрозумілим: не годиться. Він повертається назад", - відзначив Швайка.
Він додав, що навчальні центри вже не цікавить те, як такий громадянин буде далі проходити повторну ВЛК.
"Навчальні центри, які працюють в нашій структурі Сил територіальної оборони цікавить вирішення одного питання: людина зарахована, сім тижнів навчилася і через сім тижнів її мають підготовлену в нормальному стані, з нормальним здоров'ям направити для подальшого проходження військової служби", - пояснив Швайка.
Водночас, у Швайки запитали, хто недопрацьовує з мобілізацією.
"Всі ми з вами. І Збройні сили недопрацьовують. І суспільство недопрацьовує. І засоби масової інформації, яким іноді вигідно підсвічувати "смажені" факти про те, хто кого де побив, хто звідкіля десь звалився і кудись прийшов. По суті, нам не вистачає такого сформованого позитивного іміджу служби у Збройних силах, при чому, у різних підрозділах. Це якраз та частина, якою ми безпосередньо і займаємося", - сказав Швайка.
У цьому зв'язку, він пояснив, що таке "пробний тиждень".
"До пробного тижня - це є п'яти, шести, семиденні курси, після яких людина ухвалює для себе рішення, чи прийде вона на службу, чи не прийде. Тоді вона потрапляє в школу для проходження базової загальної військової підготовки, але, я би відзначив ще одну позитивну тенденцію, поки що ми не знаємо, що вона працює, але напрямок і вектор правильний - це є центри підготовки громадян до національного спротиву", - повідомив Швайка.
Ці центри сьогодні створені на Закарпатті, в Києві, в Харкові та в деяких інших містах, а деякі ще розвиваються.
"Це є підготовка людей, які не ідуть служити у військо. Але, в чому є плюс? - Це система підготовки, яка є складовою територіальної оборони. І після ознайомлення людині значно простіше почати розмову для того, щоби знайти своє місце у Збройних силах", - зазначив Швайка.
На його переконання, коли громадяни набувають навичок під час навчання, страх перед невідомим відходить у минуле і вони стають готовими до служби.
Базова військова підготовка молоді
Як повідомляв УНІАН, базова військова підготовка, яку з 2025 року мусять пройти всі чоловіки віком від 18 до 25 років, не супроводжується мобілізацією. Така масова підготовка потрібна, аби зменшити шанси на повторну агресію у майбутньому.